Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSWWWAND
Okładka Heroes of Dragon Age (iOS)
OkładkaHeroes of Dragon Age (iOS)

Heroes of Dragon Age

Figurkowa gra bitewna osadzona w uniwersum fantasy popularnej serii cRPG studia BioWare. Za jej powstanie odpowiada ekipa EA Capital Games. Tytuł jest oparty na modelu free-to-play z mikropłatnościami.

Strategiczne | fantasy | zagraj za darmo | PvP | Facebook | figurkowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes of Dragon Age Premiera

5gru2013

AND iOS

17lut2014

WWW

Heroes of Dragon Age to figurkowa gra bitewna osadzona w uniwersum popularnej serii cRPG studia BioWare. Za powstanie tytułu odpowiada ekipa EA Capital Games – oddziału kanadyjskiego giganta specjalizującego się w produkcji gier mobilnych.

W grze możemy stworzyć własną drużynę bohaterów, kolekcjonując ożywione figurki postaci znanych z pełnoprawnych odsłon cyklu. Każda drużyna może składać się maksymalnie z pięciu bohaterów, przy czym czterech z nich możemy wymieniać dowolnie podczas rozgrywki, zaś jedno miejsce zarezerwowane jest dla postaci specjalnej (np. ogromnego niedźwiedzia czy Enta), która przypisana jest do oddziału na stałe. Każda z postaci należy do jednej z kilku klas i opisana jest trzema podstawowymi atrybutami: siłą, wytrzymałością i zwinnością. Niektóre posiadają również umiejętności specjalne, pozwalające np. zadawać obrażenia kilku wrogom jednocześnie. Kolejnych bohaterów odkrywamy stopniowo podczas rozgrywki, nabywając za zdobywaną w grze walutę pakiety losowo dobieranych postaci.

Następujące po sobie potyczki ujęte są w luźną kampanię fabularną, polegającą na przemieszczaniu się pomiędzy lokacjami i pokonywaniu kolejnych wyzwań. Poszczególne scenariusze nie są ze sobą powiązane i przedstawiają szereg alternatywnych historii z uniwersum Dragon Age. Walki rozgrywane są automatycznie, a rola gracza sprowadza się do wyboru członków drużyny oraz ustawienia optymalnej formacji bojowej. W przypadku porażki, każdy z dostępnych scenariuszy możemy powtarzać wielokrotnie, próbując różnych formacji i konfiguracji bohaterów. Podczas kolejnych walk postacie zdobywają doświadczenie, pozwalające im awansować na coraz wyższe poziomy. Możemy także zdobywać je, poświęcając innych bohaterów lub łącząc dwie jednostki w jedną – ulepszoną. Oprócz zabawy w pojedynkę, tytuł pozwala także na rywalizację w trybie PvP, dzięki sporej ilości sieciowych wyzwań, podzielonych na kilka stopni trudności.

Heroes of Dragon Age cechuje się wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną, pełną animacji i efektów specjalnych oraz solidną ścieżką dźwiękową, utrzymaną w klimacie serii. Gra dystrybuowana jest w modelu free-to-play, a głównym ograniczeniem dla graczy jest wyczerpująca się wraz z każdą walką energia (oddzielna dla trybu PvE i PvP). Mikropłatności w grze nie są konieczne, ale korzystając z nich możemy szybko uzupełnić zapasy energii lub nabyć dodatkowe pakiety unikalnych bohaterów. Warto też odnotować, że wraz z kolejnymi aktualizacjami twórcy wprowadzają do rozgrywki nowe postacie – także znane z odsłon serii wydanych już po premierze gry.

Ostatnia modyfikacja 29 grudnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Heroes of Dragon Age: 12+

Heroes of Dragon Age Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
AND
iOS
WWW