Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2013, 19:53

autor: Draug

Zapowiedziano Heroes of Dragon Age - darmowy spin-off serii cRPG-ów na urządzenia mobilne

Firma Electronic Arts zapowiedziała grę Heroes of Dragon Age. Będzie to spin-off znanej serii cRPG-ów od studia BioWare, przeznaczony na urządzenia mobilne i udostępniony jako produkcja free-to-play. Terminu premiery tytułu nie podano.

Moda na przenoszenie znanych marek na urządzenia mobilne trwa w najlepsze – tym razem padło na Dragon Age, serię cRPG-ów od studia BioWare słynącą z mrocznych i brutalnych realiów fantasy. Firma Electronic Arts ogłosiła, że powstaje Heroes of Dragon Age, spin-off wspomnianego cyklu, który będzie koncentrował się na starciach dwóch grup bohaterów. Będzie to pozycja typu free-to-play, za której produkcję odpowiada zespół EA Capital Games, skupiający się na tworzeniu gier właśnie na urządzenia mobilne.

Morrigan i przywódca qunari w jednym zespole? W Heroes of Dragon Age będzie to możliwe.
Morrigan i przywódca qunari w jednym zespole? W Heroes of Dragon Age będzie to możliwe.
Czym jest Heroes od Dragon Age?
  • Grą typu free-to-play przeznaczoną na urządzenia mobilne
  • Spin-offem serii Dragon Age
  • Tytułem traktującym o walkach między drużynami postaci znanych z uniwersum Thedas

Akcja Heroes of Dragon Age zostanie osadzona w realiach znanych z cRPG-ów. Oznacza to, że klimat gry powinien odpowiadać temu, jaki znamy z uniwersum Thedas, a w postaciach, które zobaczymy na polu walki, rozpoznamy bohaterów występujących w „stacjonarnych” częściach serii. Udostępnione obrazki zdradzają, że uświadczymy chociażby Morrigan, Oghrena czy Arishoka. Jak przystało na produkcję free-to-play, będziemy mieli możliwość losowego odblokowywania kolejnych postaci wraz z osiągnięciami w zabawie lub dokonywania mikrotransakcji i kupowania paczek bohaterów za prawdziwe pieniądze.

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, nie będzie to jednak produkcja należąca do gatunku MOBA. Electronic Arts nie zdradziło szczegółów na temat modelu rozgrywki w Heroes of Dragon Age, ale sądząc po wspomnianych obrazkach, wydaje się, że zdecydowanie bliżej jej będzie do bitew z Heroes of Might & Magic (na co może wskazywać zresztą sam tytuł) niż League of Legends.

Niestety, nie podano również daty premiery omawianej pozycji (choćby przybliżonej) ani platform, na które ma się ukazać. Gra została jednak opisana jako multiplatformowa, toteż można oczekiwać, że wyjdzie zarówno na urządzeniach opartych na iOS, jak i na tych, które wykorzystują Androida.

A skoro to bitewniak i fabuły nikt w nim nie potrzebuje, to i smoka można wrzucić do kompletu.
A skoro to bitewniak i fabuły nikt w nim nie potrzebuje, to i smoka można wrzucić do kompletu.

Wygląda na to, że Heroes of Dragon Age stanowi kolejny krok na drodze do celu, jakim jest zwiększenie udziału „elektroników” w rynku gier mobilnych (który to został wymieniony w dokonanym ostatnio przez spółkę podsumowaniu pierwszego kwartału bieżącego roku fiskalnego). Na szczęście ujawnienia omawianego tytułu nie poprzedziły zapowiedzi w stylu „Za kilka dni poznacie kolejną grę z serii Dragon Age”, toteż Electronic Arts raczej uniknie wywołania wśród graczy zawodu, jaki był udziałem choćby Ubisoftu, kiedy francuska firma ogłaszała grę Prince of Persia: The Shadow and the Flame.