Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2013, 08:37

autor: Góral

Prince of Persia: The Shadow and the Flame ukaże się na urządzeniach mobilnych

Zgodnie z wcześniejszymi przesłankami, firma Ubisoft zapowiedziała nową odsłonę nową odsłonę serii Prince of Persia. Niestety The Shadow and the Flame, remake „dwójki" z 1993 roku, to gra przeznaczona tylko na urządzenia mobilne działające po kontrolą systemów operacyjnych iOS i Android.

Kilka dni temu informowaliśmy o szykującej się zapowiedzi nowej gry z serii Prince of Persia. Okazało się, że to droczenie z graczami jest prawdą. Kolejna część, zatytułowana Prince of Persia: The Shadow and the Flame, ukaże się już 25 lipca, lecz prawdopodobnie nie będzie tym, na co czekała większość z Was.

Prince of Persia: The Shadow and the Flame w skrócie:
  • Remake produkcji z 1993 roku
  • Akcja rozgrywa się po wydarzeniach znanych z Prince of Persia Classic
  • Premiera nastąpi 25 lipca w cenie 2,99 dolara (około 10 zł) na urządzeniach mobilnych (iOS i Android)

Można powiedzieć, że qjin wykrakał w ostatnim newsie wszystko, pisząc: „po „hucznych” zapowiedziach konkurencyjnych koncernów (Square Enix i Codemasters) równie dobrze może chodzić nie o prawowitego spadkobiercę serii, a o wersję przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem iOS”.

Prince of Persia: The Shadow and the Flame to remake drugiej części serii z 1993 roku. Będzie to platformówka 2,5D z akcją osadzoną po wydarzeniach znanych z gry Prince of Persia Classic. Twórcy udostępnią dwa rodzaje sterowania – oparte na gestach i tradycyjne, z przyciskami wyświetlanymi na ekranie. Zapowiedziano usprawniony system walki i robienia kombosów, a także starcia z wieloma przeciwnikami jednocześnie, w których przyda się odrobina taktyki. Oprócz tego można liczyć na rankingi, osiągnięcia i chwalenie się wynikami na serwisie społecznościowym Facebook. Tytuł ukaże się na systemach operacyjnych Android i iOS w cenie 2,99 dolara (około 10 zł).

Prince of Persia: The Shadow and the Flame trafi na rynek 25 lipca. - Prince of Persia: The Shadow and the Flame ukaże się na urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2013-07-04
Prince of Persia: The Shadow and the Flame trafi na rynek 25 lipca.

Gra Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame oryginalnie ukazała się w 1993 roku. Była to bezpośrednia kontynuacja kultowej platformówki z 1989 roku, w której książę ponownie musiał zmierzyć się z czarnoksiężnikiem Jaffarem. Cała seria do tej pory doczekała się szeregu odsłon, z czego ostatnią są Zapomniane Piaski z 2010 roku.

Prince of Persia: The Shadow and the Flame to remake gry z 1993 roku. - Prince of Persia: The Shadow and the Flame ukaże się na urządzeniach mobilnych - wiadomość - 2013-07-04
Prince of Persia: The Shadow and the Flame to remake gry z 1993 roku.