Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2013, 09:24

autor: luckie

SimCity z trybem offline, większymi miastami i kształtowaniem terenu – potencjalne zmiany w grze

Studio Maxis zaproponowało graczom listę zmian, które mogą zostać wprowadzone do SimCity, w celu ponownego rozbudzenia zainteresowania grą. Wśród opcji znalazła się zabawa offline, powiększenie rozmiarów miast oraz możliwość kształtowania krajobrazu.

Być może rozgrywkę w SimCity czeka przebudowa - SimCity z trybem offline, większymi miastami i kształtowaniem terenu – potencjalne zmiany w grze - wiadomość - 2013-07-04
Być może rozgrywkę w SimCity czeka przebudowa
Co chodzi po głowie studiu Maxis?
  1. Gra offline w trybie Classic
  2. Dwukrotnie większe miasta lub zupełny brak granic
  3. Kształtowanie terenu
  4. Import dzielnic z gier z cyklu The Sims

Wygląda na to, że studio Maxis nosi się z zamiarem dokonania szeregu zmian w SimCity. Jak donoszą użytkownicy Reddita, nabywcy gry otrzymali od wydawcy ankietę badającą zainteresowanie określonymi funkcjami. Pośród propozycji znalazł się tryb Classic. Miałby on umożliwiać zabawę offline i używanie ułatwiających grę kodów. Byłoby to ewidentne pójście na rękę graczom, którzy od dnia premiery wypominali producentom konieczność stałego połączenia z Internetem.

Inna ciekawa sugestia dotyczy dwukrotnego powiększenia miast, a nawet całkowitego zlikwidowania ich granic. Niewielki rozmiar wirtualnych metropolii od początku był jedną z najczęściej wymienianych wad SimCity. Twórcy liczą, że zwiększenie powierzchni pod budowę wpłynie pozytywnie na popularność ich produkcji. Ponadto jedną z wymienionych w ankiecie opcji jest możliwość dostosowywania krajobrazu do własnych upodobań – usypywania gór, wykopywania zbiorników wodnych itp.

Twórcy myślą także nad importowaniem Simów i ich rodzinnych okolic z gier z serii The Sims do SimCity. Prócz tego gracze mogą wyrazić swoje zainteresowanie cotygodniowymi eventami (festiwale, imprezy sportowe, czy inwazje zombie) niosącymi ze sobą pewne zadania, zmianą poziomów dróg (przejazdy podziemne lub nadziemne), budową linii metra i innymi opcjami.

Propozycje zmian w SimCity, wysunięte przez studio Maxis - SimCity z trybem offline, większymi miastami i kształtowaniem terenu – potencjalne zmiany w grze - wiadomość - 2013-07-04
Propozycje zmian w SimCity, wysunięte przez studio Maxis

We wspomnianej ankiecie zapytano również o to, na jaką płatną zawartość dodatkową zdecydowaliby się gracze. Jeśli okażą oni wystarczający entuzjazm, kolejne większe rozszerzenie do gry pozwoli na budowę drapaczy chmur, określenia stylu miasta (ekologiczne lub nastawione na konsumpcjonizm), a także implementację nowych technologii wraz z upływem czasu. O wszystkich potencjalnych nowościach możecie przeczytać pod tym adresem.