Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame (PC)
OkładkaPrince of Persia 2: The Shadow & The Flame (PC)

Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame PC

Kontynuacja bestsellerowej gry platformowej z 1989 roku, opowiadającej o losach tytułowego Księcia Persji, starającego się uwolnić piękną księżniczkę z rąk złowrogiego wezyra.

Zręcznościowe | platformówki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame Premiera PC

6sierpnia1993

producent: Broderbund Software wydawca: Broderbund Software

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame

Prince of Persia (1989)

Another World

Flashback: The Quest For Identity

Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame jest sequelem dwuwymiarowej gry przygodowo-zręcznościowej, która została wydana w 1989 roku i zapisała się złotymi zgłoskami na kartach historii elektronicznej rozrywki, zyskując miano pozycji absolutnie klasycznej. W stosunku do pierwowzoru kolosalnej poprawie uległa oprawa wizualna i dźwiękowa. Ponadto można zaobserwować większe zróżnicowanie wirtualnego środowiska i znaczne rozszerzenie wątku fabularnego. Natomiast przebieg akcji ponownie ukazano w rzucie bocznym.

Wcielamy się w postać świeżo upieczonego Księcia Persji, odpowiedzialnego w przeszłości za odbicie pięknej Księżniczki z rąk złowieszczego Wielkiego Wezyra imieniem Jaffar. Ten ostatni postanowił zrewanżować się głównemu bohaterowi poprzez odebranie mu tożsamości, jak również ukochanej niewiasty. Musimy zatem pomóc bliskowschodniemu herosowi w odzyskaniu osobowości i uchronieniu oblubienicy przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Podczas zabawy przemierzamy piętnaście rozbudowanych poziomów, charakteryzujących się odmienną stylistyką. Oprócz uzbrojonych przeciwników napotykamy także rozmaite pułapki i zagadki logiczne. Warto zauważyć, że istnieje opcja zapisu stanu rozgrywki.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 436 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Prince of Persia 2: The Shadow & The Flame: Odpowiednia dla każdego wieku.