Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Flashback: The Quest For Identity (PC)
OkładkaFlashback: The Quest For Identity (PC)

Flashback: The Quest For Identity PC

Dwuwymiarowa gra przygodowo-zręcznościowa, przypominająca od strony stricte technicznej takie programy jak: Another World (ten sam developer – Delphine Software) i Prince of Persia.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Flashback: The Quest For Identity Premiera PC

12września1993

producent: Delphine Software wydawca: Strategic Simulations Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Flashback: The Quest For Identity

Prince of Persia (1989)

Tomb Raider: The Last Revelation

Heart of Darkness

Gra pozwoli wcielić nam się w rolę Conrada B. Harta, błyskotliwego naukowca, który podczas rutynowych badań staje się autorem przerażającego odkrycia: Ziemia została nawiedzona przez obce istoty, potrafiące zmieniać swój wygląd. Nasz bohater pragnie podzielić się wstrząsającymi informacjami z odpowiednim organem władzy, ale wskutek akcji skorumpowanej policji musi uciekać z miasta. Podczas pościgu, powietrzny motocykl zostaje zestrzelony a nasz bohater, z powypadkową amnezją, trafia do dżungli. Jak nietrudno się domyślić, to właśnie nam w udziale przypadnie zaszczyt uratowania niebieskiej planety przed kosmiczną rasą Morphów.

Flashback to gra przygodowo-zręcznościowa, nieoficjalnie nazywana sequelem Another World, co jest poniekąd twierdzeniem błędnym, gdyż fabuły obu gier nie mają ze sobą nic wspólnego. Bardzo podobnie wygląda natomiast sposób przedstawiania akcji (naszego bohatera widzimy z boku), jak również i sterowanie, choć to ostatnie zostało w stosunku do pierwowzoru znacznie rozbudowane. Conrad może wykonać szereg karkołomnych ewolucji, zarówno z użyciem broni jak i bez, co niewątpliwie wpływa dodatnio na realizm. W grze zawarto dużą ilość elementów typowo zręcznościowych, co chwilę trzeba będzie skakać po rozmaitych platformach i walczyć z przeciwnikami, aczkolwiek krzywdzącym byłoby stwierdzenie, że rozgrywka sprowadza się tylko do tego. Mamy tu bowiem dużo elementów charakterystycznych dla przygodówek, np. zbieranie przedmiotów i ich używanie, czy też rozmowy z napotkanymi postaciami.

Gra podzielona jest na kolejne etapy w trzech, fantastycznych światach. Do każdego segmentu można uzyskać hasło, dzięki czemu gracz nie jest zmuszony za każdym razem zaczynać od początku. Opcji nagrywania stanu gry jako takiej nie ma, można tylko zapisać swoją pozycję w danym etapie i w razie śmierci rozpocząć dalsze zmagania od specjalnie wyznaczonego do tego celu punktu. Flashback oferuje ponadto trzy poziomy trudności, zwiększające ilość przeciwników.

Wszystkie postacie występujące w grze są doskonale animowane, równie zachęcająco prezentują się ręcznie malowane tła. W grze zawarto około siedemdziesięciu pięciu krótkich przerywników filmowych. Generalnie, zarówno oprawa graficzna jak i dźwiękowa są na bardzo wysokim poziomie, jak zresztą w innych grach Delphine Software z tamtego okresu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 261 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Flashback: The Quest For Identity: Odpowiednia dla każdego wieku.