Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2018, 20:33

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Oryginalny Flashback powróci w nowej wersji na Switcha

Słynna gra platformowa Flashback z 1992 roku wkrótce doczeka się nowej wersji z poprawioną grafiką, odświeżonym udźwiękowieniem i kilkoma innymi atrakcjami.

Dwudziestosześcioletni klasyk wkrótce dotrze na Switcha. - Oryginalny Flashback powróci w nowej wersji na Switcha - wiadomość - 2018-03-20
Dwudziestosześcioletni klasyk wkrótce dotrze na Switcha.
Flashback w skrócie:
  • słynna gra platformowa z 1992 roku;
  • 7 czerwca ukaże się jej nowa wersja na konsolę Switch;
  • Nowe wydanie będzie oparte na wersji z Super Nintendo z 1993 roku.

Firma Microids poinformowała, że 7 czerwca na konsoli Nintendo Switch ukaże się gra Flashback, która zadebiutowała w 1992 roku. Produkcja doczekała się w 2013 roku remake’u o tym samym tytule, ale nowa wersja będzie oparta na wypuszczonej w 1993 roku edycji na Super Nintendo. Projekt zaoferuje możliwość zabawy w dwóch trybach – oryginalnym, z grafiką jak przed laty, oraz Modern z całkowicie zremasterowanym udźwiękowieniem, funkcją Rewind, samouczkiem oraz oczywiście poprawionym wyglądem (dodatkowe filtry graficzne).

Nowy-stary Flashback sprzedawany będzie w cyfrowej dystrybucji (E-shop), ale na rynku (w Europie i Australii) pojawi się też fizyczna edycja kolekcjonerska, zawierająca m.in. specjalne pudełko stylizowane na stare kartridże, instrukcję retro czy numerowaną kartę. Tytuł dostępny będzie w angielskiej wersji językowej (napisy). Na lokalizację mogą też liczyć mieszkańcy kilku europejskich państw, ale o Polsce nic nie wspomniano.

Flashback 25th Anniversary Collector’s Edition. - Oryginalny Flashback powróci w nowej wersji na Switcha - wiadomość - 2018-03-20
Flashback 25th Anniversary Collector’s Edition.

Flashback to słynna platformówka stworzona przez Paula Cuisseta. Gra opowiada o przygodach naukowca Conrada B. Harta, który znalazł się na jednym ze skolonizowanych księżyców Saturna, z którego musi się wydostać. Jakby tego było mało, jego pamięć została wymazana, gdyż podczas badań odkrył, że na Ziemi przebywają kosmici potrafiący zmieniać swój wygląd.

Swego czasu produkcja zdobyła uznanie na całym świecie. Recenzenci i gracze chwalili ją nie tylko za wciągającą rozgrywkę, ale przede wszystkim za świetną oprawę graficzną. Tytuł jest powszechnie uznawany za jeden z klasyków.

Co ciekawe, nadchodząca wersja nie jest jedynym wydaniem tego projektu z ostatnich miesięcy. W 2017 roku pojawiła się bowiem edycja na… Dreamcasta, którą wypuściła niewielka firma JoshProd.