Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 marca 2018, 20:27

autor: Entelarmer

Fortnite: Battle Royale na urządzeniach mobilnych – jak otrzymać zaproszenie do gry?

Od zeszłego tygodnia gracze mogą bawić się w mobilnej wersji Fortnite: Battle Royale. W poniższym tekście opisujemy, w jaki sposób możecie otrzymać dostęp do gry na smartfonach oraz tabletach.

Fortnite powoli zaczyna podbój rynku mobilnego. - Fortnite: Battle Royale na urządzeniach mobilnych – jak otrzymać zaproszenie do gry? - wiadomość - 2018-03-19
Fortnite powoli zaczyna podbój rynku mobilnego.

Od 15 marca Fortnite: Battle Royale dostępne jest na urządzeniach mobilnych jako pełnoprawna produkcja, praktycznie niczym nieróżniąca się od wydań na konsole i PC. Przynajmniej w teorii, bowiem studio Epic Games nie dało ogólnego dostępu do gry, zapewne ze względu na spore zainteresowanie graczy. Dość wspomnieć, że nawet przy ograniczonym dostępie tytuł zdołał zająć pierwsze miejsce w amerykańskim zestawieniu najczęściej pobieranych aplikacji ze sklepie App Store. Zamiast tego twórcy zdecydowali się na stopniowe wysyłanie zaproszeń zainteresowanym w celu przetestowania wydajności serwerów oraz kompatybilności z innymi platformami (gra pozwala na wspólną zabawę z posiadaczami dużych urządzeń). Jeśli jesteście zainteresowani dołączeniem do zabawy, poniżej zamieszczamy krótką instrukcję, jak otrzymać dostęp do mobilnego Fortnite: Battle Royale.

Rejestracja do mobilnego Fortnite

Epic Games udostępniło oficjalną stronę mobilnej wersji swojej produkcji, na której znajdziemy informację o „specjalnym wydarzeniu”, przeznaczonym wyłącznie dla posiadaczy wybranych urządzeń z systemem iOS w wersji 11. Nadal jednak możemy się zarejestrować posiadając nieobsługiwanego smartfona lub tableta (nawet z Androidem), tyle że dostęp do gry otrzymamy dopiero w nadchodzących miesiącach. Aby otrzymać szansę na dostanie zaproszenia, należy kliknąć żółty przycisk wspomnianej stronie, a następnie odpowiedzieć, czy graliśmy w Fortnite: Battle Royale na innej platformie (wybór „TAK” oznacza przeniesienie naszych postępów do mobilnej wersji). Następnie logujemy się do naszego konta Epic (albo rejestrujemy nowe, jeśli go nie posiadamy) i wybieramy nasze urządzenie. Jeśli jest ono na liście obsługiwanych, możemy liczyć na otrzymanie zaproszenia w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Mobilna wersja Fortnite: Battle Royale na razie nie wspiera urządzeń z Androidem. - Fortnite: Battle Royale na urządzeniach mobilnych – jak otrzymać zaproszenie do gry? - wiadomość - 2018-03-19
Mobilna wersja Fortnite: Battle Royale na razie nie wspiera urządzeń z Androidem.

Obsługiwane urządzenia

Jak wspomniano, obecnie w Fortnite: Battle Royale zagrają tylko posiadacze wybranych smartfonów i tabletów firmy Apple z systemem iOS 11 Są to:

  • iPhone SE
  • iPhone 6S / 6S Plus
  • iPhone 7 / 7 Plus
  • iPhone 8 / 8 Plus
  • iPhone X
  • iPad Mini 4
  • iPad Air 2
  • iPad 2017
  • iPad Pro