Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 17 marca 2018, 10:05

Wersja beta mobilnego Fortnite tuż po debiucie wzbija się na szczyty popularności

Wersja beta mobilnego Fortnite: Battle Royale zadebiutowała na systemie iOS zaledwie kilkanaście godzin temu. Mimo tego, że dostęp do niej mają na razie jedynie ochotnicy, którzy wypełnili formularz na oficjalnej stronie gry, tytuł wspiął się na listę najpopularniejszych darmowych aplikacji w kilkudziesięciu krajach świata.

W ostatnich tygodniach darmowa wersja Fortnite, zawierająca tryb battle royale, podbija coraz mocniej nie tylko serca milionów graczy, ale także serwis Twitch. Produkcja Epic Games powoli, acz skutecznie, walczy o palmę pierwszeństwa ze swoim głównym rywalem, którym jest przebojowe PUBG (Playerunknown's Battlegrounds). Kolejnym krokiem na tej drodze jest zapowiedziana niedawno mobilna wersja tytułu. Bierze ona przykład z PUBG Mobile, które zyskało niemałą popularność w Chinach i niedługo powinno pojawić się także w pozostałych krajach świata.

Mobilne Fortnite pojawiło się w ramach ograniczonych beta-testów w ten piątek na urządzeniach korzystających z systemu iOS (wersja na Androida trafi do graczy w przeciągu najbliższych miesięcy). Gra z miejsca stała się najpopularniejszą darmową aplikacją na platformie Apple'a w kilkudziesięciu krajach świata (w tym w Polsce). Co ważne, debiutowi nie towarzyszyła żadna duża kampania promocyjna, a dostęp do tytułu można otrzymać jedynie poprzez zapisy na oficjalnej stronie tytułu. Epic Games wysłało na razie zaproszenia tylko do części chętnych. Sytuacja wyraźnie pokazuje niezwykle wysoki potencjał, jaki posiada port, oraz możliwości jego dalszego rozwoju.

W odróżnieniu do PUBG Mobile, Fortnite na systemie iOS jest wiernym i pełnym portem pecetowego oraz konsolowego oryginału. Produkcja posiada tę samą zawartość co pozostałe wersje, pozwalając także na wspólną zabawę posiadaczy różnych platform. Sterowanie oparte zostało w pełni na ekranie dotykowym, co jest rozwiązaniem dalekim od optymalnego, ale w zamian za to otrzymujemy kuszącą wielu graczy możliwość zabawy poza domem.

Sterowanie w grze oparte zostało w całości na wykorzystaniu ekranu dotykowego

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite