Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2018, 08:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sonic z nową grą wyścigową; zapowiedziano Sonic Mania Plus

Firma Sega zapowiedziała kilka projektów związanych z marką Sonic The Hedgehog. Doczekamy się kolejnej produkcji wyścigowej, nowego wydania gry Sonic Mania, serialu animowanego Sonic Mania Adventures oraz... butów.

Sonic z nową grą wyścigową; zapowiedziano Sonic Mania Plus - ilustracja #1

Nowa gra wyścigowa

Podczas panelu na konferencji SXSW firma Sega zapowiedziała nową grę wyścigową sygnowaną marką Sonic The Hedgehog. Niestety obecnie wiemy jedynie, że projekt powstaje i to właściwie wszystko. Na znajdującym się poniżej materiale wideo nie zdradzono bowiem ani tytułu, ani platform sprzętowych, nie pokazano też rozgrywki. Na krótkim nagraniu możemy tylko usłyszeć dźwięk silnika, zobaczyć światła pojazdu i pierwszą literę nazwy oraz zarys reszty układającej się najpewniej w słowo „Racing”. Na razie musi nam to wystarczyć.

Sonic Mania Plus

Wydana w sierpniu 2017 roku Sonic Mania doczeka się latem bieżącego roku wersji zatytułowanej Sonic Mania Plus. Pojawi się ona na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Switch, a znajdziemy w niej nowy tryb Encore, dwie dodatkowe postacie, holograficzne opakowanie i 32-stronicowy album z grafikami. Ceny zestawu nie ujawniono.

Zawartość gry Sonic Mania Plus. - Sonic z nową grą wyścigową; zapowiedziano Sonic Mania Plus - wiadomość - 2018-03-17
Zawartość gry Sonic Mania Plus.

Serial animowany Sonic Mania Adventures

Kolejną nowinką związaną z niebieskim jeżem jest nowy serial animowany Sonic Mania Adventures. Nie wiemy na jego temat zbyt wiele, ale opublikowano krótki zwiastun oraz poinformowano, że ukaże się on za darmo w tym roku i składać będzie się z pięciu krótkich odcinków.

Buty Puma x Sega RS-0 Sonic

Na koniec jeszcze mała ciekawostka. Sega nawiązała współpracę z firmą Puma. Dzięki podpisanej umowie w czerwcu na rynku ukażą się buty Puma x Sega RS-0 Sonic. Obuwie doczekało się nawet zwiastuna, na którym na końcu pokazano rozpikselowany model, ale prawdziwa prezentacja odbędzie się w późniejszym terminie.