Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2019, 11:17

Total War Three Kingdoms i Team Sonic Racing wykorzystają Denuvo

Firma Sega poinformowała, że gry Total War: Three Kingdoms i Team Sonic Racing wykorzystają antypirackie zabezpieczenia Denuvo.

Seria Total War nie jest gotowa zrezygnować z Denuvo. - Total War Three Kingdoms i Team Sonic Racing wykorzystają Denuvo - wiadomość - 2019-05-13
Seria Total War nie jest gotowa zrezygnować z Denuvo.

Gry Total War: Three Kingdoms i Team Sonic Racing wykorzystają antypiracki system Denuvo. Będąca wydawcą obu produkcji firma Sega ujawniła ten fakt poprzez zaktualizowanie ich profilów w serwisie Steam.

Jest to zaskakująca wiadomość, gdyż w ostatnich miesiącach Sega zaczęła odchodzić od Denuvo. Zabezpieczenie usunięto aktualizacjami z gier Yakuza 0 oraz Two Point Hospital, a Resonance of Fate 4K / HD Edition, Catherine Classic, Yakuza Kiwami oraz Yakuza Kiwami 2 zadebiutowały na PC od razu pozbawione tego systemu.

NAJNOWSZE GRY SEGI BEZ DENUVO:
  1. Yakuza 0,
  2. Two Point Hospital,
  3. Resonance of Fate 4K / HD Edition,
  4. Catherine Classic,
  5. Yakuza Kiwami,
  6. Yakuza Kiwami 2.

Kilka ostatnich posunięć wydawcy sugerowało więc, że dał sobie spokój z Denuvo. Z drugiej jednak strony, o ile patch usunął to zabezpieczenie z Yakuzy 0, to nie zrobiono tego samego w przypadku wydanych w zeszłym roku gier Valkyria Chronicles 4 i Football Manager 2019. Ponadto seria Total War od dłuższego czasu trzyma się tego systemu, więc jego wykorzystanie w najnowszej odsłonie marki trudno uznać za dużą niespodziankę.

Przypomnijmy, że Total War: Three Kingdoms zmierza wyłącznie na PC, a premiera gry zaplanowana została na 23 maja tego roku. Produkcja zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Z kolei Team Sonic Racing poza PC trafi również na konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Wszystkie cztery wydania zadebiutują 21 maja. W przypadku tej produkcji również otrzymamy polskie napisy.

  1. Oficjalna strona Total War: Three Kingdoms
  2. Oficjalna strona Team Sonic Racing