Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Yakuza Kiwami 2 (PS4)

Yakuza Kiwami 2 PS4

Yakuza Kiwami 2 to stworzony przez firmę Sega rozbudowany remake drugiej części serii Yakuza, w której gracze ponownie wcielają się w Kazumę Kiryu. Twórcy zachowali historię znaną z oryginalnego tytułu, ale wykorzystali nowocześniejszy silnik oraz usprawnioną mechanikę.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | beat 'em up | elementy przygodowe | reedycje/remastery/remaki | Japonia | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Yakuza Kiwami 2 (PS4)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PS4:

28sierpnia2018

28sierpnia2018

pudełko PL

28sierpnia2018

PSN

Yakuza Kiwami 2 to rozbudowany remake drugiej części popularnej szczególnie w Japonii serii gier Yakuza, wydanej pierwotnie na PlayStation 2. Twórcy zachowali opowieść znaną z oryginalnego tytułu, ale wykorzystali nowocześniejszy engine oraz usprawnioną mechanikę. Za stworzenie i wydanie tej produkcji odpowiada firma Sega.

Fabuła

Akcja Yakuza Kiwami 2 na PS4 rozgrywa się rok po wydarzeniach znanych z pierwszej Yakuzy, a także remake’u Yakuza Kiwami. Gracze wcielają się w Kazumę Kiryu, byłego członka japońskiej mafii, który tym razem postara się załagodzić konflikt, narastający stopniowo między dwoma wrogimi klanami – Omi oraz Tojo – po tym, jak zamordowany został jeden z przywódców Tojo. Kiryu stara się nie dopuścić do wybuchu otwartej, ulicznej wojny.

Mechanika

Yakuza Kiwami 2 w wersji na PS4 jest oferującą dużą swobodę rozgrywki przygodową grą akcji, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Struktura rozgrywki może budzić pewne skojarzenia z serią Grand Theft Auto, jednak te podobieństwa są nieco mylące. W rzeczywistości Yakuza Kiwami 2 bardziej przypomina gry takie jak Mafia, a nawet Shenmue – jest produkcją znacznie bardziej liniową, skupioną na opowiadanej historii.

Nie oznacza to jednak, że poza posuwaniem do przodu głównego wątku fabularnego w stworzonej przez Segę produkcji nie ma nic do roboty. Gracze mogą eksplorować wzorowane na Tokio, duże i pełne różnego rodzaju aktywności (m.in. karaoke, kasyna, salony gier) lokacje. W niebezpiecznych uliczkach niejednokrotnie napotykamy wrogów, z którymi możemy rozprawiać się korzystając z efektownego – zaczerpniętego z Yakuzy Zero – systemu walki wręcz, opartego o cztery odmienne style.

Kwestie techniczne

Yakuza Kiwami 2 działa na tym samym silniku, na którym opierała się Yakuza Zero. Oznacza to, że oprawa graficzna prezentuje zauważalnie wyższy poziom od tej, którą mogliśmy zaobserwować w oryginalnej Yakuzie 2. Na szczególne uznanie zasługują animacje twarzy postaci, które w połączeniu z dobrze wykonanym dubbingiem (dialogów możemy słuchać w języku japońskim, z angielskimi napisami) pomagają budować charakterystyczny klimat omawianej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 7.9 / 10 na podstawie 125 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9.1 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 209,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Yakuza Kiwami 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.
Udostępniono demo gry Yakuza Kiwami 2
Udostępniono demo gry Yakuza Kiwami 2

wiadomość6 lipca 2018

Sega udostępniła demo gry Yakuza Kiwami 2. Wersję demonstracyjną remake'u drugiej odsłony serii Yakuza pobierzemy na konsoli PlayStation 4. Tytuł zadebiutuje w europejskich sklepach 28 sierpnia tego roku.

Yakuza Kiwami 2 pojawi się na Zachodzie w sierpniu
Yakuza Kiwami 2 pojawi się na Zachodzie w sierpniu

wiadomość18 marca 2018

Firma Sega ogłosiła, że Yakuza Kiwami 2 zadebiutuje w europejskich i amerykańskich sklepach w sierpniu tego roku. Produkcja, która dostępna będzie wyłącznie na PlayStation 4, jest kompletnym remakiem drugiej odsłony serii Yakuza, pierwotnie wydanej na PlayStation 2 w 2006 roku.