Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Yakuza Kiwami 2 (PC)

Yakuza Kiwami 2

Yakuza Kiwami 2 to stworzony przez firmę Sega rozbudowany remake drugiej części serii Yakuza, w której gracze ponownie wcielają się w Kazumę Kiryu. Twórcy zachowali historię znaną z oryginalnego tytułu, ale wykorzystali nowocześniejszy silnik oraz usprawnioną mechanikę.

Akcji | TPP | gangsterskie | sandbox | beat 'em up | elementy przygodowe | reedycje/remastery/remaki | Japonia | Xbox Game Pass

Okładka Yakuza Kiwami 2 (PC)

data premiery gry:

28sie2018

PS4

9maj2019

PC

30lip2020

XONE

Yakuza Kiwami 2 to rozbudowany remake drugiej części popularnej (szczególnie w Japonii) serii gier akcji Yakuza, wydanej pierwotnie na PlayStation 2. Twórcy zachowali opowieść z oryginalnego tytułu, ale wykorzystali nowocześniejszy engine oraz usprawnioną mechanikę. Za stworzenie i wydanie tej produkcji odpowiada firma Sega.

Fabuła

Akcja Yakuza Kiwami 2 rozgrywa się rok po wydarzeniach znanych z pierwszej Yakuzy, a także remake’u Yakuza Kiwami. Gracze wcielają się w Kazumę Kiryu, byłego członka japońskiej mafii, który tym razem postara się załagodzić konflikt, narastający stopniowo między dwoma wrogimi klanami – Omi oraz Tojo – po tym, jak zamordowany został jeden z przywódców Tojo. Kiryu stara się nie dopuścić do wybuchu otwartej, ulicznej wojny.

Mechanika

Yakuza Kiwami 2 w wersji jest oferującą dużą swobodę rozgrywki przygodową grą akcji, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Struktura rozgrywki może budzić pewne skojarzenia z serią Grand Theft Auto, jednak te podobieństwa są nieco mylące. W rzeczywistości Yakuza Kiwami 2 bardziej przypomina serie takie jak Batman: Arkham czy Shenmue – jest produkcją znacznie bardziej liniową, skupioną na opowiadanej historii i walce wręcz.

Nie oznacza to jednak, że poza posuwaniem do przodu głównego wątku fabularnego w stworzonej przez Segę produkcji nie ma nic do roboty. Gracze mogą eksplorować lokacje wzorowane na Tokio, duże i pełne różnego rodzaju aktywności (m.in. karaoke, kasyna, salony gier). W niebezpiecznych uliczkach niejednokrotnie napotykamy wrogów, z którymi możemy rozprawiać się, korzystając z efektownego – zaczerpniętego z Yakuzy Zero – systemu walki wręcz, opartego o cztery odmienne style.

Kwestie techniczne

Yakuza Kiwami 2 działa na tym samym silniku, na którym opierała się Yakuza Zero. Oznacza to, że oprawa graficzna prezentuje nieporównywalnie wyższy poziom od tej z oryginalnej Yakuzy 2. Na szczególne uznanie zasługują animacje twarzy postaci, które w połączeniu z dobrze wykonanym dubbingiem (dialogów możemy słuchać w języku japońskim, z angielskimi napisami) pomagają budować charakterystyczny klimat omawianej produkcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 42+ GB

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 674 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 131,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Yakuza Kiwami 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która zachęca do uprawiania hazardu lub go uczy.

Wymagania sprzętowe Yakuza Kiwami 2

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD Ryzen 3 1200 3.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 42 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-6700 3.4 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.7 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 42 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Xbox Game Pass na resztę lipca - m.in. Yakuza Kiwami 2 i polski Carrion
Xbox Game Pass na resztę lipca - m.in. Yakuza Kiwami 2 i polski Carrion

wiadomość15 lipca 2020

Firma Microsoft ujawniła resztę gier, które otrzymamy w lipcu w ramach usługi Xbox Game Pass. Uwzględnia to takie tytuły, jak Mount & Blade: Warband, Yakuza Kiwami 2 oraz Carrion od polskiego Phobia Game Studio.

Yakuza - nowa odsłona cyklu zostanie zapowiedziana w sierpniu
Yakuza - nowa odsłona cyklu zostanie zapowiedziana w sierpniu

wiadomość25 lipca 2019

Firma Sega poinformowała, że pod koniec sierpnia zapowie kolejną odsłonę serii Yakuza. Będzie to pierwsza gra z głównego cyklu, w której głównym bohaterem nie będzie Kazuma Kiryu.

Yakuza Kiwami 2 na PC – data premiery, cena, wymagania sprzętowe
Yakuza Kiwami 2 na PC – data premiery, cena, wymagania sprzętowe

wiadomość11 kwietnia 2019

Za niecały miesiąc na komputerach osobistych pojawi się kolejna gra spod szyldu Yakuza, czyli Yakuza Kiwami 2. Oprócz daty premiery poznaliśmy jej cenę, a także wymagania sprzętowe; te ostatnie nie należą do najniższych.

Yakuza Kiwami 2 trafi na PC
Yakuza Kiwami 2 trafi na PC

wiadomość1 kwietnia 2019

Dzięki bazie danych agencji ratingowej ESRB dowiedzieliśmy się, że na PC zmierza konwersja Yakuza Kiwami 2, czyli remake’u drugiej części popularnego cyklu firmy Sega.

Udostępniono demo gry Yakuza Kiwami 2
Udostępniono demo gry Yakuza Kiwami 2

wiadomość6 lipca 2018

Sega udostępniła demo gry Yakuza Kiwami 2. Wersję demonstracyjną remake'u drugiej odsłony serii Yakuza pobierzemy na konsoli PlayStation 4. Tytuł zadebiutuje w europejskich sklepach 28 sierpnia tego roku.

PS4
PC
XONE