Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2019, 10:27

Yakuza - nowa odsłona cyklu zostanie zapowiedziana w sierpniu

Firma Sega poinformowała, że pod koniec sierpnia zapowie kolejną odsłonę serii Yakuza. Będzie to pierwsza gra z głównego cyklu, w której głównym bohaterem nie będzie Kazuma Kiryu.

Bohaterem kolejnej odsłony cyklu będzie Ichiban Kasuga. - Yakuza - nowa odsłona cyklu zostanie zapowiedziana w sierpniu - wiadomość - 2019-07-25
Bohaterem kolejnej odsłony cyklu będzie Ichiban Kasuga.

Już od dłuższego czasu wiemy, że firma Sega pracuje nad kolejną odsłoną cyklu Yakuza. Teraz dowiedzieliśmy się wreszcie, kiedy projekt zostanie ujawniony. Autorzy poinformowali, że gra zostanie oficjalnie zapowiedziana 29 sierpnia tego roku.

O produkcji wiemy na razie niewiele. Wiadomo, że tym razem głównym bohaterem nie będzie znany z poprzednich części Kazuma Kiryu, gdyż jego historia została zakończona w Yakuza 6: The Song of Life. W tej roli zastąpi go Ichiban Kasuga, który wystąpił już w spin-offie Yakuza Online. To 40-letni gangster, który niedawno opuścił więzienie po 17-letniej odsiadce.

Wiemy również, że główną rolę kobiecą zagra Eri Kamataki. Została ona wybrana podczas zakrojonych na szeroką skalę castingów, w których udział wzięło ponad tysiąc kandydatek. Z tej grupy wybrano następie dziesięć finalistek, a sędzią podczas finałowej rywalizacji był Kazuhiro Nakaya, czyli aktor, który wcieli się w Ichibana Kasugę.

Nowa Yakuza na pewno zadebiutuje na PlayStation 4. Spodziewamy się, że w przyszłości trafi również na PC, ale możliwe, iż sporo na to poczekamy. Sega jest na tyle zadowolona z wyników pecetowych wersji wcześniejszych odsłon cyklu, że uznaje markę za multiplatformową. Jednak na tę platformę wciąż nie trafiły gry Yakuza 3, Yakuza 4, Yakuza 5 oraz Yakuza 6: The Song of Life, więc niewykluczone, że wydawca wpierw będzie chciał przenieść na komputery pozostałe części przygód Kazumy Kiryu, zanim zabierze się na konwertowanie odsłony z Kasugą.

  1. Oficjalna strona serii