Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPC
Okładka Yakuza Online (AND)

Yakuza Online

Ryu ga Gotoku Online

Yakuza Online to gra RPG opracowana głównie z myślą o urządzeniach mobilnych. Pozwala ona wcielić się w japońskiego gangstera, który próbuje przejąć kontrolę nad jedną z tokijskich dzielnic.

RPG | turowe | zagraj za darmo | gangsterskie | Japonia

Okładka Yakuza Online (AND)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

21lis2018

AND iOS PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Yakuza Online to wydana na platformę PC, AND i iOS gra RPG. Jest to produkcja poboczna w stosunku do znanego z konsol cyklu Yakuza. Projekt opracowało wewnętrzne studio deweloperskie firmy Sega.

Fabuła

Akcja gry osadzona została w 2018 roku, po wydarzeniach z Yakuza 6: The Song of Life, a ją samą pomyślano jako pierwszą odsłonę nowego cyklu w ramach marki.

W Yakuza Online wcielamy się w czterdziestoletniego gangstera imieniem Ichiban Kasuga. Ostatnich siedemnaście lat spędził on w więzieniu i po opuszczeniu jego murów odkrywa, że miejsce, w którym się wychował, czyli tokijska dzielnica rozrywki Kamuchoro, straciło większość dawnego blasku, stłamszone przez współpracę lokalnej policji oraz pochodzącej z Osaki grupy przestępczej znanej jako Omi Alliance.

Kasuga uznaje, że jedynym sposobem na uratowanie Kamuchoro jest przejęcie nad nim kontroli, co wymagać będzie osłabienia wpływów zarówno policji, jak i przedstawicieli Omni Alliance.

Mechanika

Wydane na platformę PC, AND i iOS Yakuza Online to gra RPG z turowym systemem walki. Podczas zabawy gracze eksplorują dzielnicę Kamuchoro i jej okolice, prowadzą rozmowy oraz realizują zadania. Większość misji obraca się wokół toczenia bitew, podczas których dowodzimy drużyną zwerbowanych postaci. System potyczek jest prosty i decydujemy jedynie o formie oraz celu ataku. Nie ma natomiast możliwości poruszania się po polu bitewnym.

Jak na RPG-a przystało kluczową rolę odgrywa także rozwijanie wojowników, co obejmuje zarówno głównego bohatera, jak i towarzyszy, których udało mu się zwerbować. Duża część zabawy obraca się wokół kolekcjonowania kolejnych postaci i wśród nich pojawiają się zarówno nowe osoby, jak i te doskonale znane fanom cyklu z poprzednich odsłon marki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Yakuza Online

16+

Zapowiedziano Yakuza Kiwami 2 i Yakuza Online
Zapowiedziano Yakuza Kiwami 2 i Yakuza Online

wiadomość27 sierpnia 2017

Firma Sega zapowiedziała dwie nowe gry ze swojej popularnej gangsterskiej serii – zmierzające na PlayStation 4 Yakuza Kiwami 2 oraz powstające z myślą o urządzeniach mobilnych i pecetach Yakuza Online.

AND
iOS
PC