Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing (AND)

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing

Skoncentrowana na akcji gra RPG stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Dzieło firmy Bandai Namco powstało w oparciu o popularną mangę i czerpie z niej przede wszystkim warstwę fabularną i styl wizualny.

RPG | fantasy | turowe | ninja | Naruto

Okładka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing (AND)

data premiery gry:

16sie2016

iOS

23sie2016

AND

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing to wydane na mobilny system AND i iOS bitewne RPG z turowym systemem walki. Grę opracowała i wydała firma Bandai Namco Entertaiment. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fabuła

Gra bazuje na serii komiksowej, której autorem jest Masashi Kishimoto, oraz jej animowanej adaptacji. Akcja osadzona jest w uniwersum znanym z pierwowzoru. Zostajemy więc przeniesieni do krainy łączącej elementy azjatyckiego fantasy z rozwiniętą techniką świata współczesnego. Kluczową rolę w rozgrywkach politycznych tego świata odgrywają wioski ninja, które wynajmują swoje usługi za odpowiednią opłatą. Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing opowiada o młodym pokoleniu takich wojowników i wykonywanych przez nich misjach.

Autorzy przygotowali kampanię fabularną odtwarzającą wydarzenia z mangi, pozwalającą prześledzić kolejne etapy biografii tytułowego Naruto oraz jego przyjaciół. Produkcja prezentuje te historie w mocnym uproszczeniu, ale i tak scenariusz dodaje produkcji dużego uroku.

Mechanika

W wydanym na mobilny system AND i iOS Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing rozgrywka sprowadza się głównie do toczenia bitew, które rozgrywane są w systemie turowym. Jest on stosunkowo mało skomplikowany, ale starcia przeciwko potężniejszym postaciom nie są wcale łatwe i aby je wygrać, trzeba odpowiednio dobierać ataki pod kątem typów wrogów oraz ich ustawienia na mapie, jak również sprawnie gospodarować potrzebnymi do aktywacji technik specjalnych punktami chakry.

Autorzy nie ograniczyli się tylko do trójki głównych bohaterów pierwowzoru, czyli Naruto, Sasuke oraz Sakury. W efekcie do naszej dyspozycji oddana została potężna galeria wojowników ninja, obejmująca większość postaci znanych z mangi, a każda z nich posiada unikalne cechy i umiejętności specjalne. Kolekcjonowanie postaci oraz ulepszanie ich umiejętności jest drugim najważniejszym aspektem rozgrywki.

Tryby gry

Wszystkie misje możemy rozegrać samotnie lub przez sieć w trybie kooperacji dla maksymalnie trzech osób. Dostępne są także starcia PvP, których wyniki odzwierciedlane są w stale uaktualnianych rankingach.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną, wzorowaną na animowanych adaptacjach marki. Zabawę urozmaicają liczne scenki przerywnikowe obrazujące najbardziej imponujące ataki oraz istotne momenty fabularne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing

Wymagania wiekowe Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing

12+

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing - premiera turowej gry bitewnej
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing - premiera turowej gry bitewnej

wiadomość30 sierpnia 2016

W usługach App Store i Google Play zadebiutowało Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Blazing, czyli turowa gra bitewna bazująca na licencji popularnej japońskiej marki obejmującej m.in. komiksy i kreskówki.

AND
iOS