Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Battlehand (AND)

Battlehand

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych taktyczna gra RPG z turowym systemem walki, opracowana przez studio Another Place Productions, założone przez współautorów cyklu Fable.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne | karciane

Okładka Battlehand (AND)

data premiery gry:

6sty2016

iOS

7sty2016

AND

Battlehand to wydane na system mobilny AND i iOS taktyczne RPG oparte na modelu darmowym z mikropłatnościami. Opracowało je studio Another Place Productions, założone przez współautorów cyklu Fable.

Fabuła

Battlehand oferuje prostą warstwę fabularną. Akcja toczy się w standardowej, pełnej magii oraz nieludzkich ras krainie fantasy znanej jako FellCrest i miejsce to oczywiście staje na skraju zagłady za sprawą pojawienia się sił zła. W tym przypadku reprezentuje je okrutna królowa Queen Amethyst, dysponująca potężnymi armiami różnorodnych potworów. Przed jej przybyciem przez długi czas panował pokój, więc wszyscy bohaterowie są od dawna na emeryturze, ale rozpoczęta inwazja zmusza ich do odkurzenia starego ekwipunku i wyruszenia na nową wojnę w obronę honoru oraz sprawiedliwości.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Battlehand jest w miarę klasycznym taktycznym RPG, więc zabawa koncentruje się głównie na toczeniu turowych bitew. Podczas rozgrywki możemy zwerbować pokaźny zestaw bohaterów i każdy z nich posiada unikalne umiejętności oraz ataki. Oczywiście wszyscy mogą być także rozwijani za pomocą zgromadzonych w trakcie potyczek punktów doświadczenia.

Standardowe bitwy urozmaicają elementy karciankowe. Podczas przygód powoli kompletujemy własną talię, pozwalającą zagrywać efekty potrafiące często odmienić bieg starcia. Podobnie jak bohaterów, również same karty mogą być ulepszane i zyskiwać kolejne poziomy skuteczności.

Trybu gry

Wszystkim tym możemy bawić się samotnie w kampanii lub zmierzyć się z innymi graczami w potyczkach sieciowych PvP. Dostępnych jest także kilka wariantów trybu survivalowego, gdzie naszym zadaniem jest wytrwać jak najdłużej przeciwko niekończącym się falom wrogów sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Battlehand

12+

Wymagania sprzętowe Battlehand

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Najlepsze mobilne gry stycznia (m.in. Crashlands, Sky Chasers i Circa Infinity)
Najlepsze mobilne gry stycznia (m.in. Crashlands, Sky Chasers i Circa Infinity)

wiadomość2 lutego 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne stycznia. Wśród polecanych pozycji znalazły się takie produkcje jak Crashlands, Circa Infinity, The Pirate: Caribbean Hunt, Battlehand, Dungelot: Shattered Lands, Sky Chasers, Pocket Mortys i Venture Kid.

Battlehand - zadebiutowało taktyczne RPG od współtwórców serii Fable
Battlehand - zadebiutowało taktyczne RPG od współtwórców serii Fable

wiadomość11 stycznia 2016

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiło Battlehand, czyli taktyczne RPG wzbogacone elementami karciankowymi, które opracowane zostało przez współtwórców serii Fable.

AND
iOS