Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSANDWP
Okładka Braveland (AND)

Braveland

Nieskomplikowana strategia turowa z elementami gry RPG, stworzona przez rosyjski zespół Tortuga Team.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

Okładka Braveland (AND)

data premiery gry:

16mar2014

iOS

17mar2014

PC

23kwi2014

AND WP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Braveland to turowa strategia fantasy doprawiona elementami RPG. Grę opracowało rosyjskie studio Tortuga Team.

Fabuła gry rozpoczyna się tak jak niezliczone wcześniejsze opowieści fantasy - na niewielką wioskę napadają bandyci, kradnąc co się da i mordując prawie wszystkich mieszkańców. Jedynym ocalałym jest młody wojownik, który poprzysięga zemstę na zbrodniarzach, zakłada starą zbroję swojego ojca i wyrusza w świat szukać sprawiedliwości. Kampania podzielona jest na trzy epizody, z których każdy oferuje liczne nowe lokacje, postaci i wyzwania. Dodatkowo dostępny jest także oddzielny tryb survivalowy, gdzie zadaniem gracza jest wytrwanie jak najdłużej przeciwko niekończącym się falom wrogów.

Eksploracja świata odbywa się w uproszczony sposób, poprzez wskazywanie lokacji docelowych na mapie. W niektórych z nich napotkamy gotowych przyłączyć się do nas wojowników lub chętnych do wymiany handlowej kupców, podczas gdy w innych zmuszeni zostaniemy do toczenia bitew z przeciwnikami. Starcia rozgrywane są w systemie turowym na planszach pokrytych siatką heksagonalną. Skala potyczek jest stosunkowo niewielka i na raz możemy dowodzić maksymalnie pięcioma postaciami. Nasz bohater nie bierze bezpośredniego udziału w bitwach, ale wspomaga swoich podwładnych różnorodnymi umiejętnościami.

Podczas zabawy przyjdzie nam zmierzyć się z 25 typami standardowych przeciwników, a na końcu każdego rozdziału kampanii czeka potężny boss. Za eliminowanie wrogów nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które służą do rozwoju jednostek oraz umiejętności głównego bohatera. Rozgrywkę wzbogaca rozbudowany system magii, pozwalający na rzucanie zaklęć ofensywnych i defensywnych.

Mocną stroną Braveland jest oprawa graficzna. Autorzy postawili na pełen jasnych kolorów i kreskówkowych kształtów styl wizualny, przez co na grę patrzy się z prawdziwą przyjemnością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 0,6 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Braveland

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Braveland

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 1.7 GHz Dual Core
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (eForce GTX 260
  • ATI Radeon 4870 HD
  • Intel HD 3000 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP1)/7(SP1)/8
The Walking Dead, XCOM: Enemy Unknown, Starship Traveller i inne – przegląd najlepszych gier kwietnia na Androida
The Walking Dead, XCOM: Enemy Unknown, Starship Traveller i inne – przegląd najlepszych gier kwietnia na Androida

wiadomość15 maja 2014

W przeglądzie najlepszych kwietniowych produkcji na Androida omawiamy RPG-a Braveland, przygodówki Shivah i The Walking Dead: Season One, strategię XCOM: Enemy Unknown, platformówkę Mikey Hooks, paragrafówkę Starship Traveller oraz hybrydę gatunkową Bardbarian.

PC
iOS
AND
WP