Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 maja 2014, 11:42

The Walking Dead, XCOM: Enemy Unknown, Starship Traveller i inne – przegląd najlepszych gier kwietnia na Androida

W przeglądzie najlepszych kwietniowych produkcji na Androida omawiamy RPG-a Braveland, przygodówki Shivah i The Walking Dead: Season One, strategię XCOM: Enemy Unknown, platformówkę Mikey Hooks, paragrafówkę Starship Traveller oraz hybrydę gatunkową Bardbarian.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytuły, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android.

Braveland

Przegląd zaczynamy od Braveland, czyli taktycznego turowego RPG-a ze śliczną rysunkową oprawą graficzną. Fabuła jest mocno oklepana – wcielamy się w jedynego ocalałego z najazdu bandytów na wioskę, który postanawia pomścić swoją rodzinę. W tej grze scenariusz odgrywa jednak mało istotną rolę, a zamiast tego nacisk położono na toczenie bitew za pomocą niewielkich drużyn wojowników. System walki został dopracowany, jest też dobrze zbalansowany i jednocześnie wymagający, przez co Braveland zapewnia sporo satysfakcji.

Braveland ma Google Play (9 zł)

Gra dostępna również na iOS

Shivah

Miłośnikom przygodówek polecamy Shivah. Pecetowy pierwowzór pozostaje jedną z najlepszych darmowych gier z tego gatunku, a wersja na Androida oparta została na komercyjnym remake’u sprzed kilku miesięcy. W Shivah wcielamy się w rabina, którego synagoga popadła w spore problemy finansowe, a jedynym ratunkiem wydaje się spadek po bogatym wiernym. Problem w tym, że okoliczności jego śmierci budzą spore wątpliwości, rozpoczynamy więc dochodzenie w celu uspokojenia własnego sumienia. Świetna fabuła, wyśmienite zagadki i staranne wykonanie czynią z tego projektu prawdziwą perełkę, w którą powinien zagrać każdy fan przygodówek.

Shivah ma Google Play (6 zł)

Gra dostępna również na iOS

XCOM: Enemy Unknown

W kwietniu na Androida trafiła również wreszcie turowa strategia XCOM: Enemy Unknown. Obejmujemy w niej dowództwo nad tytułową organizacją, powołaną w celu odparcia inwazji kosmitów na Ziemię. Podczas zabawy zarządzamy bazą, prowadzimy badania naukowe i wykonujemy akcje w terenie za pomocą niewielkiego oddziału doskonale wyszkolonych agentów. XCOM to wysoko oceniana gra starczająca na kilkadziesiąt godzin zabawy, która ustępuje wersji pecetowej tylko pod względem grafiki. To niezwykle ważny projekt, gdyż pokazuje co da się osiągnąć na rynku mobilnym.

XCOM: Enemy Unknown ma Google Play (37 zł)

Gra dostępna również na iOS

CLARC

Osoby ceniące gry logiczne zainteresować powinno CLARC. W tej produkcji kierujemy małym robotem, a naszym zadaniem jest właściwe przesuwanie obiektów na mapach. Czasem dokonujemy tego po to, aby uzyskać dostęp do przełączników lub aktywować jakieś urządzenie, a innym razem wykorzystujemy skrzynie i inne przedmioty do tworzenia osłon przed ostrzałem. Zasady są proste, ale twórcy wycisnęli z nich wszystko co się dało i co chwila zaskakiwani jesteśmy nową wariacją napotkanych już wyzwań. Do tego dochodzi atrakcyjna trójwymiarowa grafika i rozbudowany scenariusz, który zapewnia dodatkową motywację do rozwiązywania łamigłówek.

CLARC ma Google Play (15 zł)

Gra dostępna również na iOS

Mikey Hooks

W kwietniu na Androida zawitała również konwersja Mikey Hooks, czyli jednej z najlepszych mobilnych platformówek. Produkcja utrzymana jest w oldskulowych klimatach, a zajmujemy się w niej głównie parciem w prawą stronę ekranu oraz omijaniem przeszkód i przeciwników. Nasz bohater posiada linkę z hakiem, za pomocą której możemy bujać się nad zagrożeniami, a wykorzystanie tego gadżetu jest kluczem do osiągnięcia sukcesu. Produkcja nie posiada żadnych oryginalnych pomysłów, ale nadrabia to jakością wykonania. Poziomów jest od groma i każdy został szczegółowo zaprojektowany, tak aby zapewniał spore wyzwanie, ale jednocześnie nie frustrował niepotrzebnie gracza. Na uwagę zasługuje również dopracowany system sterowania, który sprawia, że możemy się w spokoju skoncentrować na zabawie.

Mikey Hooks ma Google Play (3 zł)

Gra dostępna również na iOS

Starship Traveller

W zalewie wspaniałych graficznie mobilnych produkcji wielu graczy może przegapić paragrafówkę Starship Traveller. Szkoda by było, bo to jedna z najlepszych gier ostatnich miesięcy. Wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, którego jednostka wpadła do czarnej dziury i wylądowała na drugim końcu wszechświata. Najmocniejszą stronę tej produkcji jest niezły scenariusz, jakością dorównujący dobrym powieściom science-fiction. Autorzy włożyli również masę wysiłku w odpowiednie zaprezentowanie mechanizmów podejmowania decyzji, walki oraz zarządzania załoga, przez co całość jest znacznie bardziej interaktywna niż typowe paragrafówki. Jeśli lubicie ten gatunek, to zapewne już gracie w Starship Traveller, a jeśli dotąd nie mieliście kontaktu z tego typu grami, to trudno o lepsze wprowadzenie niż ten tytuł.

Starship Traveller ma Google Play (16 zł)

Gra dostępna również na iOS

Bardbarian

Z kolei Bardbarian to interesujący koktajl gatunkowy, łączący elementy zręcznościówki, RPG-a i strategii. Wcielamy się w uzbrojonego w flet wojownika, który za pomocą muzyki przywołuje oddziału sojusznicze. Ci towarzysze broni są nam potrzebni do odpierania hord potworów atakujących wioskę. Podczas zabawy musimy wykazać się zarówno dobrym refleksem, jak i umiejętnością szybkiego tworzenia planów taktycznych. Całość zaprezentowano w mocno humorystycznej stylistyce.

Bardbarian ma Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

The Walking Dead: Season One

Długo czekaliśmy na przybycie pierwszego sezonu The Walking Dead na Androida. Warto było jednak, gdyż ta gra nic się nie zestarzała i wciąż stanowi jedną z najlepszych przygodówek ostatnich lat. Siłą tego tytułu jest fabuła, w dużym stopniu zależna od naszych decyzji i opowiedziana w niezwykle przejmujący sposób, który sprawia, że autentycznie zależy nam na losie wirtualnych postaci. Zagadek nie ma w The Walking Dead za dużo, co wcale nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie – trudne łamigłówki spowolniłyby przebieg opowieści, a chęć ujrzenia jej finału jest tym, co nas popycha do dalszej zabawy. To rzadki przypadek gry, która potrafi wywołać autentyczne emocje swoim scenariuszem, więc dobrze, że wreszcie mogą w nią zagrać użytkownicy Androida.

The Walking Dead ma Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS