Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDWWWiOS
Okładka Lionheart Tactics (AND)
OkładkaLionheart Tactics (AND)

Lionheart Tactics

Lionheart Tactics to turowe RPG osadzone w realiach fantasy, wzorowane na konsolowych produkcjach tego typu. Zabawa polega głównie na toczeniu bitew, a poza rozległą kampanią dostępny jest także tryb multiplayer pozwalający na zmierzenie się z innymi użytkownikami.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lionheart Tactics Premiera

5mar2014

iOS

23kwi2014

AND

22sty2015

WWW

Lionheart Tactics to taktyczne RPG na Androida, wzorowane na japońskich przedstawicielach tego gatunku. Produkcję opracowało studio Emerald City Games i korzysta ona z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra przenosi nas do krainy fantasy o mrocznej przeszłości. Stulecia przed rozpoczęciem kampanii cywilizacja śmiertelników spojrzała zagładzie w oczy z powodu inwazji sił ciemności, których armie wydawały się niemożliwe do powstrzymania. Podczas ostatniej bitwy zdesperowana grupa największych bohaterów postawiła wszystko na jedną kartą i całą swoją magiczną energię wtłoczyła w jedno potężne zaklęcie obronne. W jego rezultacie z ziemi wyrósł gigantyczny mur, który oddzielił ich od sił zła. Zapewniło to długi okres pokoju, ale w momencie rozpoczęcia akcji gry spokojne czasy zaczynają dobiegać końca. Armie chaosu znowu powróciły i to silniejsze niż kiedykolwiek. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że moc muru osłabła i tym razem może on nie wytrzymać ataku stronników zła. Gracze wcielają się w młodego bohatera, na barki którego spada obowiązek znalezienia sposobu na uratowanie świata.

Lioneart Tactics to klasyczny przedstawiciel gatunku taktycznych RPG-ów. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie toczeniem bitew za pomocą turowego systemu walki. W trakcie całej kampanii musimy wygrać kilkaset takich starć. Po drodze gromadzimy sojuszników i zdobywamy coraz lepszy ekwipunek. Członkowie drużyny należą do trzech ras oraz szesnastu profesji, umiejętności każdego z podwładnych możemy rozwijać za pomocą punktów doświadczenia zdobytych za wygrane potyczki.

Kampania nie jest jedynym trybem zabawy, jaki oferuje Lioneart Tactics. Gra pozwala także na zmierzenie się z innymi ludźmi za pomocą rozgrywek multiplayer. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej, utrzymanej w stylu japońskich kreskówek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Lionheart Tactics: 12+

iOS
AND
WWW