Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSWWW
Okładka Lionheart Tactics (AND)
OkładkaLionheart Tactics (AND)

Lionheart Tactics

Lionheart Tactics to turowe RPG osadzone w realiach fantasy, wzorowane na konsolowych produkcjach tego typu. Zabawa polega głównie na toczeniu bitew, a poza rozległą kampanią dostępny jest także tryb multiplayer pozwalający na zmierzenie się z innymi użytkownikami.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lionheart Tactics Premiera

5mar2014

iOS

23kwi2014

AND

22sty2015

WWW

Gry podobne do Lionheart Tactics

The Banner Saga

XCOM: Enemy Within

Chrono Trigger

Lionheart Tactics to taktyczne RPG na Androida, wzorowane na japońskich przedstawicielach tego gatunku. Produkcję opracowało studio Emerald City Games i korzysta ona z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra przenosi nas do krainy fantasy o mrocznej przeszłości. Stulecia przed rozpoczęciem kampanii cywilizacja śmiertelników spojrzała zagładzie w oczy z powodu inwazji sił ciemności, których armie wydawały się niemożliwe do powstrzymania. Podczas ostatniej bitwy zdesperowana grupa największych bohaterów postawiła wszystko na jedną kartą i całą swoją magiczną energię wtłoczyła w jedno potężne zaklęcie obronne. W jego rezultacie z ziemi wyrósł gigantyczny mur, który oddzielił ich od sił zła. Zapewniło to długi okres pokoju, ale w momencie rozpoczęcia akcji gry spokojne czasy zaczynają dobiegać końca. Armie chaosu znowu powróciły i to silniejsze niż kiedykolwiek. Co gorsza, wiele wskazuje na to, że moc muru osłabła i tym razem może on nie wytrzymać ataku stronników zła. Gracze wcielają się w młodego bohatera, na barki którego spada obowiązek znalezienia sposobu na uratowanie świata.

Lioneart Tactics to klasyczny przedstawiciel gatunku taktycznych RPG-ów. Podczas zabawy zajmujemy się więc głównie toczeniem bitew za pomocą turowego systemu walki. W trakcie całej kampanii musimy wygrać kilkaset takich starć. Po drodze gromadzimy sojuszników i zdobywamy coraz lepszy ekwipunek. Członkowie drużyny należą do trzech ras oraz szesnastu profesji, umiejętności każdego z podwładnych możemy rozwijać za pomocą punktów doświadczenia zdobytych za wygrane potyczki.

Kampania nie jest jedynym trybem zabawy, jaki oferuje Lioneart Tactics. Gra pozwala także na zmierzenie się z innymi ludźmi za pomocą rozgrywek multiplayer. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej, utrzymanej w stylu japońskich kreskówek.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Lionheart Tactics: 12+

iOS
AND
WWW