Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4iOS
Okładka Transistor (PC)
OkładkaTransistor (PC)

Transistor

Utrzymane w klimacie science fiction zręcznościowe RPG z akcją ukazaną w rzucie izometrycznym. Za powstanie tytułu odpowiada ekipa niezależnego studia Supergiant Games znanego z ciepło przyjętej gry Bastion.

RPG | science fiction | widok izometryczny | indie | RPG akcji

Transistor Premiera

20maj2014

PC PS4

11cze2015

iOS

1lis2018

Switch

Gry podobne do Transistor

Helldivers

Torchlight

Bastion

Transistor to utrzymana w klimacie science-fiction, zręcznościowa gra RPG w widoku izometrycznym. Projekt wyprodukowało niezależne studio Supergiant Games, czyli autorzy doskonale przyjętej gry Bastion.

Fabuła

Akcja gry Transistor toczy się w futurystycznym mieście przyszłości. Podczas zabawy wcielamy się w młodą kobietę, której cudem udaje się uniknąć śmierci z rąk grupy morderców. Napastnicy pozostawiają jednak za sobą tajemniczy miecz o niezwykłych możliwościach bojowych. Posłuży on nam jako główna broń podczas kampanii, w trakcie której spróbujemy odnaleźć poprzednich właścicieli tego obiektu oraz odkryć jego prawdziwe przeznaczenie. Nie będzie to łatwe, gdyż tropem dziewczyny podążają wrogie siły, które nie cofną się przed niczym, aby odzyskać miecz.

Mechanika

Transistor jest typowym, zręcznościowym RPG i większość czasu w grze spędzamy walcząc z kolejnymi grupami wrogów, za pomocą całkiem rozbudowanego systemu walki. Za postępy w grze wynagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwój umiejętności bohaterki. Fabuła produkcji Supergiant Games nie została jednak potraktowana po macoszemu. Zamiast tego otrzymaliśmy bogatą opowieść z ciekawymi postaciami i wieloma niespodziewanymi zwrotami akcji.

Kwestie techniczne

Mocną stroną produkcji jest oprawa audiowizualna. Wydarzenia ukazane są za pomocą ślicznej kreskówkowej grafiki 2D. Równie udana jest ścieżka dźwiękowa autorstwa duetu w składzie Darren Korb i Ashleu Barrett, czyli artystów odpowiedzialnych za wspaniały soundtrack z gry Bastion.

Ostatnia modyfikacja 11 lipca 2015

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 1170 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Transistor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Transistor Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9400 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
iOS
Switch