Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchiOS
Okładka Transistor (PC)

Transistor

Utrzymane w klimacie science fiction zręcznościowe RPG z akcją ukazaną w rzucie izometrycznym. Za powstanie tytułu odpowiada ekipa niezależnego studia Supergiant Games znanego z ciepło przyjętej gry Bastion.

RPG | science fiction | widok izometryczny | indie | RPG akcji

Okładka Transistor (PC)

data premiery gry:

20maj2014

PC PS4

11cze2015

iOS

1lis2018

Switch

Transistor to utrzymana w klimacie science-fiction, zręcznościowa gra RPG w widoku izometrycznym. Projekt wyprodukowało niezależne studio Supergiant Games, czyli autorzy doskonale przyjętej gry Bastion.

Fabuła

Akcja gry Transistor toczy się w futurystycznym mieście przyszłości. Podczas zabawy wcielamy się w młodą kobietę, której cudem udaje się uniknąć śmierci z rąk grupy morderców. Napastnicy pozostawiają jednak za sobą tajemniczy miecz o niezwykłych możliwościach bojowych. Posłuży on nam jako główna broń podczas kampanii, w trakcie której spróbujemy odnaleźć poprzednich właścicieli tego obiektu oraz odkryć jego prawdziwe przeznaczenie. Nie będzie to łatwe, gdyż tropem dziewczyny podążają wrogie siły, które nie cofną się przed niczym, aby odzyskać miecz.

Mechanika

Transistor jest typowym, zręcznościowym RPG i większość czasu w grze spędzamy walcząc z kolejnymi grupami wrogów, za pomocą całkiem rozbudowanego systemu walki. Za postępy w grze wynagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwój umiejętności bohaterki. Fabuła produkcji Supergiant Games nie została jednak potraktowana po macoszemu. Zamiast tego otrzymaliśmy bogatą opowieść z ciekawymi postaciami i wieloma niespodziewanymi zwrotami akcji.

Kwestie techniczne

Mocną stroną produkcji jest oprawa audiowizualna. Wydarzenia ukazane są za pomocą ślicznej kreskówkowej grafiki 2D. Równie udana jest ścieżka dźwiękowa autorstwa duetu w składzie Darren Korb i Ashleu Barrett, czyli artystów odpowiedzialnych za wspaniały soundtrack z gry Bastion.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 994 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,1 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Transistor

Klasyfikacja PEGI Transistor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Transistor

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9400 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows 7

DalethTichy VIP 11 lutego 2020

Kolejna oryginalna produkcja od Supergiant Games. Lepszego początku nie widziałem w żadnej grze.

8.0
Transistor za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]
Transistor za darmo w Epic Games Store [aktualizacja]

wiadomość18 kwietnia 2019

Dzisiaj w Epic Games Store została udostępniona następna darmowa produkcja. Mowa o grze Transistor, za której opracowaniem stoi studio Supergiant Games, mające w swoim portfolio między innymi takie tytuły, jak kultowy Bastion czy oryginalne Pyre.

Transistor z milionem sprzedanych egzemplarzy
Transistor z milionem sprzedanych egzemplarzy

wiadomość29 grudnia 2015

Transistor, RPG akcji twórców uznanego Bastionu, w ciągu kilkunastu miesięcy od premiery rozszedł się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Obecnie tytuł można nabyć w promocji w sklepie Steam i w App Store.

Promocje mobilne na weekend 5-6 września (m.in. Out There, Knights of Pen & Paper 2, Rebuild)
Promocje mobilne na weekend 5-6 września (m.in. Out There, Knights of Pen & Paper 2, Rebuild)

wiadomość5 września 2015

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Out There: Omega Edition, Knights of Pen & Paper 2, Rebuild, QuestLord, Transistor i nowej promocji Humble Mobile Bundle.

Czwarty dzień letniej wyprzedaży w serwisie Steam (Endless Legend, Grim Fandango Remastered, Transistor, Reign of Kings)
Czwarty dzień letniej wyprzedaży w serwisie Steam (Endless Legend, Grim Fandango Remastered, Transistor, Reign of Kings)

wiadomość14 czerwca 2015

W serwisie Steam rozpoczął się trzeci dzień letniej wyprzedaży, która trwać będzie do 21 czerwca. W sumie przeceniono kilka tysięcy rożnych tytułów. Dziś w ofercie dnia znajdziemy gry, takie jak Endless Legend, Grim Fandango Remastered, Transistor, Reign of Kings.

Sprzedaż Transistor przekroczyła 600 tys. sztuk. Bastion znalazł 3 mln nabywców
Sprzedaż Transistor przekroczyła 600 tys. sztuk. Bastion znalazł 3 mln nabywców

wiadomość9 stycznia 2015

Niezależne studio Supergiant Games pochwaliło się popularnością swoich dwóch produkcji - Transistor oraz Bastion. Pierwsza z wymienionych sprzedała się w ciągu kilku miesięcy w ilości przekraczającej 600 tys. egzemplarzy, a druga, wydana w 2011 roku, dobiła do 3 mln.

PC
PS4
iOS
Switch