Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 5 września 2015, 12:22

autor: Jiker

Promocje mobilne na weekend 5-6 września (m.in. Out There, Knights of Pen & Paper 2, Rebuild)

Przed Wami kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom cenowym na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich gier jak Out There: Omega Edition, Knights of Pen & Paper 2, Rebuild, QuestLord, Transistor i nowej promocji Humble Mobile Bundle.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akura+t znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Out There: Ω Edition

Android: 6,99 zł; wcześniej ok. 20 zł / iOS: ok. 8 zł; wcześniej ok. 21 zł

Aż pół roku przyszło nam czekać na kolejną obniżkę ceny kosmicznej gry eksploracyjnej Out There, od czerwca 2015 roku dostępnej w rozszerzonej postaci zatytułowanej Omega Edition. Studio Mi-Clos postanowiło wynagrodzić ten czas solidną, 60% przeceną. Przypominam, że Omega Edition znacznie rozbudowuje głównego konkurenta kultowego FTL-a – przynosi za sobą ulepszoną grafikę, nowe statki i rasy obcych, a także alternatywne zakończenie kampanii. Ponadto twórcy rozszerzyli grę o nowe układy planetarne i 50 dodatkowych sekwencji przygodowych.

Knights of Pen & Paper 2

Android: ok. 12 zł; wcześniej 20 zł / iOS: ok. 13 zł; wcześniej ok. 21 zł

Taniej niż zwykle możemy przez kilka najbliższych dni nabyć także Knights of Pen & Paper 2 – kontynuację zabawnego RPG-a, w której uczestniczymy w symulowanych sesjach stołowych gier fabularnych, wcielając się zarówno w mistrza gry, jak i pozostałych uczestników rozgrywki. W „dwójce” zwiększono liczbę ras (doszły elfy i krasnoludy) oraz klas postaci, zmodyfikowano system walki (pod kątem mechaniki d20) i wprowadzono losowo generowane lochy. Od nowa zaprojektowano też szatę graficzną, utrzymaną teraz w stylistyce 16-bitowej.

Rebuild

Android: ok. 5 zł; wcześniej ok. 12 zł

Wczoraj na rynku zadebiutowała trzecia odsłona strategicznej serii Rebuild, zatytułowana Gangs of Deadsville. Z tej okazji Sarah Northway, autorka cyklu, obniżyła na platformie Google Play cenę pierwszej części. W grach z tej serii zarządzamy miasteczkiem w świecie zniszczonym przez apokalipsę zombie. Podczas zabawy dbamy o przeżycie ludności, odzyskujemy kolejne dzielnice, odnawiamy i fortyfikujemy budynki, a także bronimy się przed atakami żywych trupów oraz innych ocalonych.

QuestLord

Android: ok. 4,50 zł; wcześniej ok. 9 zł

Fanom takich gier jak Eye of Beholder i Dungeon Master polecamy QuestLord, które można obecnie nabyć 50% taniej. Gra oferuje wszystko to, co klasyczny, pierwszoosobowy cRPG powinien zapewniać: widok FPP, skokowy system poruszania z obrotem o 90 stopni, a także obszerny świat fantasy pełen zadań do wykonania, skarbów do zgromadzenia i potworów do wyeliminowania. W połączeniu z grafiką utrzymaną w stylu retro udało się osiągnąć znakomity efekt, którego nie psuje uproszczona rozgrywka, gdyż zabawy tu co nie miara.

Lightbot - Programming Puzzles

Android: ok. 4,50 zł; wcześniej ok. 13 zł

W promocji znajduje się również Lightbot – Programming Puzzles, jedna z najciekawszych gier logicznych na urządzenia mobilne. W produkcji kontrolujemy robota, którego rola sprowadza się do zapalania właściwych kafelków w odpowiedniej kolejności. Gracz dokonuje tego korzystając z rozmaitych komend, wyświetlanych na ekranie pod postacią ikon. Całość przywodzi na myśl programowanie, co nie powinno dziwić, gdyż celem twórców było opracowanie gry, która wprowadzi dzieci w meandry tej informatycznej sztuki. Lightbot to jednak nie tylko nauka. Kampania złożona z 50 poziomów zapewnia też sporo zabawy na wysokim logicznym poziomie.

Transistor

iOS: ok. 21 zł; wcześniej ok. 42 zł

Wydana 11 czerwca tego roku, iOS-owa wersja Transistor, kolejnej gry studia Supergiant Games, twórców kultowego Bastion, doczekała się pierwszej obniżki ceny. Jest to zręcznościowe RPG, którego akcja rozgrywa się w mieście przyszłości. Gracz wciela się w kobietę, wchodzącą w posiadanie tajemniczego miecza. Bohaterka przemierza metropolię w poszukiwaniu poprzednich właścicieli broni i stara się odkryć jej przeznaczenie. Tytuł ukazał się pierwotnie na PC i konsoli PlayStation 4, znajdując łącznie około milion nabywców.

Battle Riders

iOS: za darmo; wcześniej ok. 21 zł

W tym tygodniu użytkownicy iOS mogą pobrać za darmo pełną akcji grę wyścigową Battle Riders. Tytuł pozwala zasiąść za kierownicą siedmiu uzbrojonych po zderzaki pojazdów i wziąć udział w śmiercionośnych zawodach, rozgrywanych na dziewięciu dobrze zaprojektowanych trasach (każda z nich występuje dodatkowo w lustrzanym odbiciu). Rywalizacja toczy się w sześciu trybach rozgrywki: Duel, Battle Race, Survival, Elimination, Clean Race oraz Time Trial, a obrazu całości dopełnia ładna, trójwymiarowa grafika.

Humble Humongous Entertainment Mobile Bundle – m.in. Pajama Sam: No Need to Hide, Putt-Putt Travels Through Time

Trwa kolejna edycja akcji Humble Mobile Bundle, pozwalającej nabyć za stosunkowo niską cenę gry na smartfony i tablety z systemem Android. Tym razem w ofercie znalazły się gry amerykańskiego dewelopera Humongous Entertainment, znanego z produkcji przygodowych gier edukacyjnych dla dzieci. Płacąc jednego dolara, czyli około 4 złotych, uzyskacie dostęp do: Putt-Putt Saves the Zoo, Spy Fox in Dry Cereal, Freddi Fish: Haunted Schoolhouse oraz Pajama Sam: No Need to Hide. Pozostałe tytuły objęte akcją to: Putt-Putt Joins the Circus, Pajama Sam Thunder & Lightning, Freddi Fish & the Stolen Shell, Putt-Putt Enters the Race, Putt-Putt Travels Through Time, Freddi Fish Maze Madness i Freddi Fish and The Case of the Missing Kelp Seeds. Otrzymają je wszyscy gracze, którzy zdecydują się wysupłać ze swych portfeli co najmniej 7,79 dolarów, czyli około 30 złotych. Akcja dobiegnie końca 7 września.