Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2015, 12:24

W Divinity: Original Sin II zagramy także nieumarłymi

Rozpoczęta kilka dni temu zbiórka na grę Divinity: Original Sin II w serwisie Kickstarter cieszy się ogromną popularnością. Akcja zdobyła już ponad 1,2 miliona dolarów, co oznacza odblokowanie celu dodatkowego - możliwości zagrania nieumarłym.

Divinity: Original Sin II zdobyło już ponad 1,2 miliona dolarów – w związku z tym w grze otrzymamy możliwość gry nieumarłymi. - W Divinity: Original Sin II zagramy także nieumarłymi - wiadomość - 2015-09-05
Divinity: Original Sin II zdobyło już ponad 1,2 miliona dolarów – w związku z tym w grze otrzymamy możliwość gry nieumarłymi.

To, że belgijskie studio Larian nie miało większych problemów z ufundowaniem poprzez serwis Kickstarter swojej najnowszej produkcji, Divinity: Original Sin II, nie było chyba dla nikogo większą niespodzianką. Deweloperzy z Gentu minimalną kwotę kampanii, 500 tysięcy dolarów, uzbierali w kilkanaście godzin od jej startu, a od tamtego czasu akcja wcale nie straciła rozpędu. Belgowie mają już na koncie niemalże 1,25 miliona i niedawno osiągnęli kolejny z wyznaczonych celów dodatkowych: grywalnych nieumarłych.

W Divinity: Original Sin II zagramy także nieumarłymi - ilustracja #2

Divinity: Original Sin II będzie kolejną częścią serii, zapoczątkowanej w 2002 roku przez Divine Divinity, i kontynuacją wydanego w czerwcu 2014 roku Divinity: Original Sin. Zeszłoroczna odsłona także została ufundowana przez Kickstarter i stała się jedną z najprzyjemniejszych niespodzianek ostatnich lat. Studio Larian zachwyciło graczy i recenzentów klasycznym podejściem do gatunku, za co zebrało doskonałe oceny, a także tytuł najlepszej gry roku na PC według serwisu GameSpot. Produkcja ta stała się również najszybciej sprzedającym się tytułem w historii belgijskiego dewelopera.

Tą nowość studio opisuje dokładniej na swoim blogu. Przedstawiciele tej „rasy” zostaną podzieleni na trzy rodzaje. Wskrzeszeni to ludzie, których ze zmarłych przywołali nekromanci. Inni z kolei sami nie chcieli się poddać śmierci: za ciągłe rozdarcie pomiędzy dwoma światami zapłacili utratą wspomnień i przemianą w słabe stworzenia, przemierzające krainę Rivellon bez żadnego celu. Ostatnim, najbardziej tajemniczym rodzajem, są Wybrani: cywilizowani nieumarli, podobno żyjący daleko na północy. Nikt, kto miał z nimi styczność, nie przeżył jednak dostatecznie długo, by przekazać innym jakiekolwiek informacje na temat tych istot. Poza tym Belgowie zdradzili parę specjalnych umiejętności, jakimi będzie mogła pochwalić się nowa rasa: wśród nich pojawia się między innymi regeneracja zdrowia podczas zamrożenia (i brak możliwości leczenia przy podpaleniu), odporność na strach oraz krwawienie, a także pożeranie duszy przeciwnika. Jak jednak twierdzą deweloperzy, w opracowywaniu drzewka umiejętności dla nieumarłych będą się mocno inspirowali pomysłami społeczności, więc sporo może ulec zmianie.

Bardzo prawdopodobne, że gracze odblokują do 30 września wszystkie dodatkowe cele zbiórki. - W Divinity: Original Sin II zagramy także nieumarłymi - wiadomość - 2015-09-05
Bardzo prawdopodobne, że gracze odblokują do 30 września wszystkie dodatkowe cele zbiórki.

Zbiórka na Kickstarterze potrwa jeszcze 25 dni – do 30 września. W tym czasie gracze mogą odblokować dwa następne cele dodatkowe: kolejne drzewko umiejętności (po przekroczeniu bariery 1,35 miliona dolarów) oraz Salę Ech, czyli zaświaty krainy Rivellon (1,5 miliona dolarów). Sama gra ma zadebiutować w 2017 roku wyłącznie na PC i, jak możecie przeczytać w naszej zapowiedzi, wszystko wskazuje na to, że będzie wyśmienitą kontynuacją jednej z najlepszych gier RPG ostatnich lat.

  1. Divinity: Original Sin II w serwisie Kickstarter
  2. Graliśmy w Divinity: Original Sin II – sequel bez uproszczeń