Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2013, 11:15

autor: Adrian Werner

Twórcy gry Bastion zapowiedzieli zręcznościowe RPG Transistor

Znane z przebojowej gry Bastion studio Supergiant Games zapowiedziało swój nastepny projekt. Okazało się nim zręcznościowe RPG zatytułowane Transistor. Ponadto zorganizowano promocję pierwszej gry zespołu, w ramach której można ją kupić za ok. 3 zł.

Transistor

Bastion okazał się jedną z najmilszych niezależnych niespodzianek ostatnich lat. Gra zgromadziła pokaźny zestaw wysokich ocen (w tym 9/10 na naszym serwisie) i sprzedała się w ponad 1,7 mln egzemplarzy. Teraz jej twórcy zapowiedzieli swój kolejny projekt. Okazało się nim utrzymane w klimacie science-fiction RPG Transistor.

  1. Supergigant Games – oficjalna strona studia

Akcja gry osadzona będzie w futurystycznym mieście. Wcielimy się w młodą kobietę, której cudem udaje się uniknąć śmierci z rąk grupy morderców. Napastnicy pozostawiają za sobą tajemniczy miecz o niezwykłych możliwościach bojowych. Posłuży on nam jako główna broń podczas kampanii, w trakcie której spróbujemy odnaleźć poprzednich właścicieli tego obiektu oraz odkryć jego prawdziwe przeznaczenie. Nie będzie to łatwe, gdyż tropem dziewczyny podążać będą wrogie siły, które nie cofną się przed niczym, aby odzyskać miecz.

Transistor będzie zręcznościowym RPG i większość czasu spędzimy walcząc z tłumami wrogów. Fabuła nie zostanie jednak potraktowana po macoszemu. Zamiast tego otrzymamy bogatą opowieść z ciekawymi postaciami. Fanów poprzedniej produkcji studia ucieszyć powinna wieść, że w grze usłyszymy głos Logana Cunninghama, czyli narratora z Bastion. Muzykę skomponuje ponownie duet w składzie Darren Korb i Ashleu Barrett.

Produkcja trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Nie wiemy jeszcze na jakie platformy zmierza Transistor. Poprzednia gra studia, czyli Bastion, ukazała się na pecety, konsole oraz urządzenia mobilne i nie ma powodu, by przypuszczać, że tym razem będzie inaczej. Grywalna wersja projektu pokazana zostanie w najbliższy weekend na targach PAX East. Wtedy zapewne otrzymamy dodatkowe informacje.

Promocja gry Bastion

Osoby, które do tej pory nie miały okazji zagrać w grę Bastion powinny się zainteresować nową promocją zorganizowaną na serwisie Humble Bundle. W jej ramach można nabyć ten tytuł za jednego dolara, czyli około 3 zł. Istnieje także opcja wpłacenia większej sumy i tym samym mocniejszego wsparcia fundacji charytatywnych będących beneficjentami akcji. Osoby, które przebiją średnią kwotę (w chwili pisania tej wiadomości jest to 8,5 zł) otrzymają dodatkowo zestaw bonusów, w tym soundtrack oraz dzwonki na telefon komórkowy.

  1. Promocja gry Bastion na Humble Bundle