Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Rebuild 3: Gangs of Deadsville (PC)
OkładkaRebuild 3: Gangs of Deadsville (PC)

Rebuild 3: Gangs of Deadsville

Trzecia odsłona utrzymanej w klimatach postapokaliptycznych strategii ekonomicznej studia Northway Games.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | zombie | postapokalipsa | widok izometryczny | 2D

Rebuild 3: Gangs of Deadsville Premiera

29maj2015

PC

3wrz2015

AND iOS

Gry podobne do Rebuild 3: Gangs of Deadsville

60 Seconds!

Sheltered

Burntime

Rebuild 3: Gangs of Deadsville to wydana na pecety strategia w klimacie postapokalipsy. Grę opracowało studio Northway Games, czyli ten sam zespół, który stworzył dwie poprzednie odsłony cyklu.

Gra przenosi nas w niedaleką przyszłość, kilka lat po tym jak wybuch epidemii zombie zniszczył większość cywilizacji ludzkiej i zamienił metropolie w wielkie cmentarzyska. Sytuacja wciąż jest dramatyczna, ale ocalali powoli zaczynają wychodzić z ukrycia. Gracze wcielają się w przywódcę niewielkiej grupy, która postanawia odbudować jedno z miasteczek i stworzyć tam bezpieczne schronienie przed żywymi trupami.

Zabawa toczy się systemie turowym. Naszym zadaniem jest zajmowanie zniszczonych budynków, odnawianie i fortyfikowanie ich, a następnie obrona przed atakami zombie. W ten sposób powoli odzyskujemy kontrolę nad kolejnymi dzielnicami, co pozwala nam zwiększać populację ocalałych. Podczas rozgrywki wysyłamy także naszych ludzi na misje, głównie w celu zdobycia jedzenia, surowców i przydanych przedmiotów. Nie zabrakło także badań, które pozwalają odzyskać wiedzę na temat zagubionych technologii.

Osiągnięcie sukcesu nie jest łatwe, gdyż na ocalałych czyha masa zagrożeń. Mogą umrzeć m.in. z głodu lub z powodu chorób, rozszarpani przez zombiaki lub też zabici przez innych ludzi. Ponadto, jeśli nie sprawdzimy się w roli przywódcy, w miasteczku może wybuchnąć bunt, który pozbawi nas władzy. Świat gry zamieszkuje także kilka frakcji niezależnych, posiadających odmiennych wodzów o różnych osobowościach. Zależnie od naszych decyzji grupy te mogą stać się zarówno sojusznikami i partnerami handlowymi, jak i śmiertelnymi wrogami.

Poza aspektem strategicznym gra oferuje także rozbudowane elementy przygodowe. Kampania posiada bogatą warstwę fabularną, która co chwila zmusza nas do zmierzenia się z problemami natury moralnej. W takich sytuacjach otrzymujemy kilka opcji do wyboru i każda z nich ma dalekosiężne konsekwencje dla dalszej rozgrywki.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rebuild 3: Gangs of Deadsville: 16+

Rebuild 3: Gangs of Deadsville Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 1.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • 1 GB HDD
  • Windows XP
PC
AND
iOS