Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOSWP
Okładka Metro 2033 Wars (AND)
OkładkaMetro 2033 Wars (AND)

Metro 2033: Wojny

Metro 2033 Wars

Turowa gra strategiczna, utrzymana w klimatach postapokaliptycznych. Produkcja powstała na bazie popularnej prozy rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, aczkolwiek snuta opowieść rozgrywa się niejako obok historii znanej z powieści.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | postapokalipsa

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metro 2033: Wojny Premiera

8wrz2014

AND

18wrz2014

iOS

27lut2015

WP

producent: DaSuppaStudios wydawca: DaSuppaStudios

Metro 2033 Wars jest grą strategiczną, stworzoną na bazie popularnych powieści Dmitrija Głuchowskiego. Dzieło DaSuppaStudios, zespołu znanego z gier Gemz oraz Total Defense 3D, to pierwsza odsłona marki Metro przeznaczona na urządzenia mobilne.

Fabularne wprowadzenie do gry jest tożsame z opowieścią snutą na łamach powieści Głuchowskiego. Nuklearna apokalipsa doprowadziła do anihilacji ludzkości i degradacji środowiska. Przetrwać udało się jedynie kilkutysięcznej grupie, która w momencie tragedii znajdowała się w moskiewskim metrze – największym w historii schronie przeciwatomowym. Sytuacja bardzo szybko stała się kryzysowa. Pozbawieni skrupułów ocaleni rozpoczęli bezpardonową walkę o zasoby, a ich życiu zagrażają również mutanci.

Zadanie postawione przed graczem sprowadza się do toczenia walk i odpierania ataków mutantów (w systemie turowym), eksplorowania i podbijania kolejnych stacji metra (w sumie na mapie jest ich ponad 170, w tym 108 aktywnych), pozyskiwania surowców, rozbudowy infrastruktury, nawiązywania stosunków dyplomatycznych z przedstawicielami konkurencyjnych frakcji, a także dbania o kwestie ekonomiczne. Wszystko to odbywa się w ramach obszernej kampanii solowej, podzielonej na więcej niż 70 misji.

Większość czasu gracz spędza na przeglądaniu różnorakich tabel, wykresów oraz mapy metra. Menusy wykonane zostały w sposób gustowny i przejrzysty, dzięki czemu planowanie budżetu i kolejnych posunięć odbywa się w dobrej atmosferze. Z kolei same starcia zaprojektowano z wykorzystaniem trójwymiarowego silnika graficznego.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 5,5 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Metro 2033: Wojny: 12+

AND
iOS
WP