Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360iOSANDPS3
Okładka XCOM: Enemy Within (PC)
OkładkaXCOM: Enemy Within (PC)

XCOM: Enemy Within

Pierwszy duży dodatek do wydanej w 2012 roku taktycznej strategii science-fiction XCOM: Enemy Unknown. Stworzone przez ekipę deweloperską studia Firaxis Games rozszerzenie XCOM: Enemy Within wzbogaca bazową wersję gry o szereg nowości.

To jest dodatek do gry XCOM: Enemy Unknown.

Strategiczne | science fiction | turowe | widok izometryczny | taktyczne | PS Plus Premium

XCOM: Enemy Within Premiera

12lis2013

PC X360 PS3

12lis2014

AND iOS

producent: Firaxis Games wydawca: 2K Games wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do XCOM: Enemy Within

Chicago 1930

Gangland

Omerta: Miasto Gangsterów

XCOM: Enemy Within to duży dodatek do gry XCOM: Enemy Unknown, stworzonej przez studio Firaxis Games znane z między innymi z gry Sid Meier's Civilization V. Produkcja wprowadza do zabawy sporo nowości. Udostępniono między innymi nowy typ zasobu, kolejne bronie, ulepszenia, mapy, umiejętności i zawartość przeznaczoną do rozgrywek wieloosobowych.

Jedną z najważniejszych nowinek jest nowy typ surowca o nazwie „meld”. Jest to rodzaj nanontechnologicznego roju mikroskopijnych robotów-organizmów, które potrafią zmodyfikować ludzki genotyp. Przekłada się to na możliwość genetycznego „ulepszenia” ludzkiego ciała lub na jego bezproblemowe połączenie z elementami mechanicznymi. Za jego sprawą żołnierzy można poddać modyfikacjom genetycznym. Dostępne są zarówno biomodyfikacje ofensywne, jak i defensywne.

Za sprawą „meld” do Enemy Within została wprowadzona również kolejna klasa żołnierza - Mec Trooper. By uzyskać do niego dostęp, należy najpierw wybudować specjalny budynek. Wysyłamy do niego jednego z naszych podopiecznych, która traci swoje dotychczasowe umiejętności, ale zyskuje zupełnie nowe. Poprzez serię zabiegów medycznych, amputacji i zastępowania elementów ludzkiego ciała zimną stalą, dostosowujemy naszego podwładnego do korzystania z Mechanicznego Egzoszkieletu Cyberochronnego, w skrócie MEC. W rezultacie powstaje cyberżołnierz, który występuje w trzech opcjach: Opiekuna, Strażnika i Paladyna. Różnią się one pomiędzy sobą specjalnymi zdolnościami.

W nowej odsłonie XCOM pojawiły się także medale, które można przyznać zasłużonym komandosom, zwiększając w ten sposób ich możliwości bojowe.

Enemy Within wprowadza do rozgrywki dwa nowe gatunki obcych, poszukiwacza i mechtoida, oraz ludzką organizację o nazwie EXALT, która chce za pomocą technologii obcych uzyskać władzę nad światem.

Tytuł, w wersji przeznaczonej na komputery PC, wymaga do działania gry XCOM: Enemy Unknown. Na konsolach dostępna jest edycja Commander, w skład której, oprócz podstawowej wersji i Enemy Within, wchodzą także dwa dodatki DLC - Elite Soldier Pack oraz Slingshot Content Pack.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 528 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

XCOM: Enemy Within cena w dniu premiery: 114,90 PLN

Klasyfikacja PEGI XCOM: Enemy Within

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

XCOM: Enemy Within Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9600 GT lub lepsza)
  • 20 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
PS3
X360
iOS
AND