Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 listopada 2014, 14:45

autor: Góral

Mobilna perełka tygodnia – XCOM: Enemy Within

Dziś pragniemy przedstawić Wam XCOM: Enemy Within – duży, samodzielny dodatek do gry XCOM: Enemy Unknown, który pierwotnie pojawił się w listopadzie 2013 roku na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC, a w tym tygodniu zadebiutował na urządzeniach mobilnych.

W tym tygodniu wybór mobilnej perełki był bardzo łatwy, bowiem po ciepło przyjętej mobilnej wersji XCOM: Enemy Unknown z 2013 roku, przyszedł czas na XCOM: Enemy Within – duży, samodzielny dodatek, który w tym tygodniu ukazał się w wersji na urządzenia firmy Apple (iPad 3, iPad mini 2, iPhone 5 i nowsze) oraz Androida.

Za około 54 zł otrzymuje się podstawową zawartość z Enemy Unknown oraz szereg nowych elementów. Twórcy zatroszczyli się m.in. o kolejne zdolności (chociażby modyfikacje genetyczne oraz cyberskafandry), dodatkowe bronie i wrogów (poszukiwacz i mechtoid oraz organizację EXALT), a także nanotechnologiczny surowiec Meld, pozwalający na odblokowywanie nowych ulepszeń. Wszystko to uzupełnione jest przez dodatkowe misje, w których trafiamy do opuszczonej wioski rybackiej oraz bronimy bazę przed obcymi.

XCOM: Enemy Within nie jest grą tanią, ale w zamian oferuje mnóstwo świetnej i wymagającej zabawy dla miłośników turowych strategii. Pierwsze recenzje produkcji, które pojawiły się w Internecie sugerują, że jest to znakomity tytuł. W serwisie 148Apps wystawiono grze ocenę 4,5/5, wychwalając niemal każdy element. Równie dobrze tytuł poradził sobie na Pocket Gamerze, gdzie redaktor witryny wystawił wysokie 9/10. W zasadzie jedyną wadą jest fakt, że jest to samodzielna aplikacja sprzedawana w pełnej cenie, więc osoby, które posiadają już Enemy Unknown i tak muszą zapłacić sporo pieniędzy za dostęp do nowej (i starej) zawartości.

Na koniec przypominam jeszcze, że w XCOM: Enemy Within wcielamy się w dowódcę organizacji Extraterrestrial Combat Unit (w skrócie XCOM), której jedynym zadaniem jest powstrzymanie inwazji obcych. Podczas zabawy zajmujemy się nie tylko walką, ale także werbowaniem żołnierzy, odkrywaniem nowych technologii, produkowanie sprzętu itd. Tytuł pierwotnie zadebiutował na konsolach PlayStation 3, Xbox 360 i komputerach PC w listopadzie 2013 roku.