Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2014, 12:52

Zwiastun Lost Ark - Diablo spotyka MMO

Firma Smile Gate ujawniła zwiastun Lost Ark - gry MMO z elementami hack’n’slasha, która ma rywalizować z Lineage Eternal: Twilight Resistance. Informacji póki co niewiele, ale jedno jest pewne – to może być najlepiej wyglądająca gra Diablopodobna.

Zwiastun Lost Ark - Diablo spotyka MMO - ilustracja #1

Lost Ark w skrócie

  • Wydawca: Smile Gate.
  • Producent: Tripod Studio.
  • Platforma sprzętowa: PC.
  • Data premiery oraz wymagania sprzętowe nieznane.
  • Zapowiedziano zamkniętą betę na 2015 rok.

Firma Smile Games znana jest przede wszystkim z darmowej strzelanki CrossFire, pod wieloma względami przypominającej gry z serii Counter-Strike. Tym razem zaprezentowano zwiastun gry Lost Ark, znanej dotychczas jako Project T, tworzonej przez Tripod Studio i zdającej się czerpać pełnymi garściami z Diablo. Jednak nie ma to być kolejny tytuł o mechanice skopiowanej z gier Blizzarda – powstająca od trzech lat gra tworzona jest przez zespół złożony ze 150 osób i ma stanowić bezpośrednią konkurencję dla Lineage Eternal: Twilight Resistance, będącej trzecią odsłoną serii MMORPG od NCsoftu, i podobnie jak ona będzie połączeniem hack’n’slasha z grą MMO.

Jak dotąd niewiele wiadomo na temat fabuły, ale sądząc po oficjalnym zwiastunie nie należy spodziewać się niczego specjalnego – ot, świat zaatakowany przez hordy demonów, które wypaczają krajobraz, mordują, palą i ogólnie do przyjemnych w obyciu nie należą. Zadaniem gracza będzie odnalezienie tytułowej zaginionej arki, rzeczywistym – poharatanie setek wrogów przy pomocy magii, miecza i broni palnej, najlepiej w towarzystwie kompanów. Na trailerze widoczna jest grupa złożona z czterech postaci, ale może to być związane z ujawnieniem jedynie czterech z docelowych osiemnastu klas: Warriora, Maga, Gunnera oraz Fightera.

W grze będą dostępne wierzchowce, choć miejscami trzeba będzie nagiąć definicję – Gunner „dosiada” mecha. - Zwiastun Lost Ark - Diablo spotyka MMO - wiadomość - 2014-11-14
W grze będą dostępne wierzchowce, choć miejscami trzeba będzie nagiąć definicję – Gunner „dosiada” mecha.

Tym, co przykuwa uwagę na filmiku, jest cudowna grafika – gra wykorzystuje Unreal Engine 3, który być może do najnowszych nie należy, ale jak widać wciąż potrafi zachwycić generowaną grafiką. Walka gigantycznym mieczem, animacje skilli, wierzchowce (ujawnione: smok i mech) oraz paskudni bossowie – wszystko prezentuje się znakomicie. Podobnie lokacje, wśród których mamy między innymi gigantyczny pałac, podniebne wyspy oraz mechaniczną fabrykę – jak widać na brak różnorodności nie będzie można narzekać.

W Lost Ark nie zabraknie typowej dla azjatyckich RPG przesady – miecz znacznie większy od dzierżącej go postaci to standard. - Zwiastun Lost Ark - Diablo spotyka MMO - wiadomość - 2014-11-14
W Lost Ark nie zabraknie typowej dla azjatyckich RPG przesady – miecz znacznie większy od dzierżącej go postaci to standard.

Jak dotąd poza zwiastunem ujawniono niewiele informacji i można jedynie czekać na targi G-Star 2014, które odbędą się w Seulu w dniach 19-22 listopada. Niestety, nie będzie możliwości zagrania w demo Lost Ark, a zamknięta beta gry rozpocznie się gdzieś w 2015 roku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej