Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2014, 12:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

This War of Mine - polski wojenny survival debiutuje na rynku

Dziś wieczorem odbędzie się premiera polskiej gry survival This War of Mine. Tytuł zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji w sklepach Games Republic, Steam, GOG.com oraz Humble Store w cenie około 68 zł, ale jeszcze przez kilka godzin można go nabyć z 10% zniżką u pierwszego z wymienionych sprzedawców.

This War of Mine, najnowsza gra rodzimego studia 11 bit, zadebiutuje dziś w godzinach wieczornych w cyfrowej dystrybucji. Tytuł można zamawiać jeszcze z 10% zniżką w sklepie Games Republic za 17,99 dolarów, czyli około 61 zł. Około godziny 19:00 produkcja zadebiutuje także na Steamie, Humble Store i GOG.com. Przy okazji twórcy gry opublikowali klimatyczny zwiastun premierowy, który obejrzycie powyżej. Niestety w Internecie nie znajdziemy jeszcze zbyt wielu recenzji rodzimej produkcji. W zasadzie jedynym znanym serwisem, który opublikował już swój tekst jest God if a Geek, gdzie wystawiono ocenę 7/10, argumentując ją świetnymi sekwencjami rozgrywanymi w nocy, mocną oprawą dźwiękową i ciekawym stylem graficznym. Na więcej opinii poważanych mediów musimy poczekać.

This War of Mine - polski wojenny survival debiutuje na rynku - ilustracja #1
This War of Mine w skrócie:
  • Gatunek: wojenna gra typu survival
  • Deweloper: 11 bit studios
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 14 listopada 2014 roku

Przypominam, że This War of Mine opowiada o grupce ludzi starających się przetrwać w oblężonym przez wojsko mieście. Rozgrywka dzieli się na dwa etapy – dzienny i nocny. W Pierwszym przypadku wyjście z kryjówki oznacza niechybną śmierć, więc zabawa polega na ulepszaniu „bazy”, wytwarzaniu broni i narzędzi oraz dbaniu o zdrowie cywili. Z kolei w nocy możemy wyjść na ulice miasta i poszukać przydatnych w dalszej egzystencji elementów.

Za produkcję This War of Mine odpowiada ekipa 11 bit studios, która zasłynęła przede wszystkim serią gier tower offense Anomaly, ale na swoim koncie ma także Funky Smugglers oraz Sleepwalker’s Journey. Deweloper jakiś czas temu wystartował z własnym labelem wydawniczym 11 bit launchpad, w ramach którego pomaga wybić się mniejszym deweloperom. Dzięki temu na rynku zadebiutowała strategia Spacecom, a w kolejce czeka już space-sim Jameson The Pilot.