Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2022, 22:10

autor: Michał Zegar

This War of Mine trafiło na „next-geny". Gra sprzedaje się znakomicie

Dziś na konsolach PS5 i Xbox Series X/S pojawiła się gra This War of Mine: Final Cut. Twórcy pochwalili się także wynikami sprzedaży w ciągu 8 lat od premiery tytułu.

Dzisiaj zadebiutowało This War of Mine: Final Cut na konsolach Xbox Series X/S oraz PS5. Ponadto posiadacze tych pierwszych, jak i PC-tów od dziś mogą zapoznać się z owym tytułem za pośrednictwem usługi Game Pass. Otrzymaliśmy także nowy trailer z okazji premiery (poniżej).

8 lat od premiery, 7 mln sprzedanych kopii

Co więcej, twórcy z 11 bit studios w komunikacie dla prasy ogłosili, że w ciągu ośmiu lat od premiery This War of Mine tytuł rozszedł się w nakładzie 7 milionów kopii. Gra w tym czasie zadebiutowała na PC-tach, Xboxie One, PS4, Nintendo Switch, urządzeniach z Androidem i iOS-em, a teraz doczekała się „next-genowego” wydania.

Final Cut

Final Cut jest nazywane przez twórców najbardziej dopracowanym wcieleniem This War of Mine, jakie dotąd się ukazało. Wprowadza liczne poprawki w balansie rozgrywki, sztucznej inteligencji, schematach sterowania oraz stabilności.

Owa wersja oprócz podstawki zawiera również dodatkową zawartość, która zawitała do produkcji wraz z aktualizacjami Anniversary Edition oraz Final Cut. Ta pierwsza zadebiutowała pod koniec 2016 roku i dodała do gry m.in. nowe postacie niezależne, a także lokacje. Final Cut oferuje zaś:

  1. świeże zadania i wydarzenia;
  2. zremasterowane lokacje (także te z DLC);
  3. oprawę 4K;
  4. zmiany w interfejsie.

Co z DLC?

This War of Mine: Final Cut nie zawiera jednak płatnych DLC: The Little Ones, Father's Promise, The Last Broadcast oraz Fading Embers. Są one dostępne w zestawie This War of Mine: Complete Edition (razem z „podstawką” w wydaniu Final Cut).

Warto wspomnieć, że trzy ostatnie z wymienionych dodatków dotąd nie były obecne na konsolach – warto zatem nadrobić te zaległości. Posiadacze This War of Mine: Final Cut, którzy chcą zagrać w owe DLC, mogą zakupić All Expansions Pack.

Komentarz Bartłomieja Gwardiaka

Główny producent w 11 bit studios, Bartłomiej Gwardiak, wypowiedział się w materiale dla prasy, czym dla zespołu jest sukces This War of Mine:

Gra This War of Mine jest jednym z koronnych osiągnięć naszego studia. Nic więc dziwnego, że przykładamy do niej szczególną uwagę i na przestrzeni lat, odkąd posiadacze konsol po raz pierwszy mieli okazję się w niej zanurzyć, zmieniła się ona znacznie.

Wraz z wersją Final Cut ulepszyliśmy każdy aspekt oryginału, a teraz, mając do dyspozycji potencjał nowych konsol, możemy zaprezentować najbardziej dopracowaną wersję naszego bestsellera.

Twórcy This War of Mine pracują obecnie m.in. nad grą Frostpunk 2, która została zapowiedziana w sierpniu zeszłego roku. Data premiery oraz docelowe platformy nie są na ten moment znane.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

  1. Recenzja gry This War of Mine - survival na wojnie z perspektywy cywila
  2. This War of Mine - poradnik do gry
  3. This War of Mine – strona oficjalna