Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2017, 15:30

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

This War of Mine doczekało się urodzinowego DLC

This War of Mine doczekało się urodzinowego rozszerzenia, które stanowi początek dla trzyodcinkowej serii dodatków. DLC zatytułowane This War of Mine: Stories - Father’s Promise koncentruje się na opowiadaniu historii, co znajduje odzwierciedlenie w nowych elementach rozgrywki.

Dzisiaj mijają trzy lata od momentu, kiedy na sklepowych półkach pojawiło się This War of Mine, czyli największy jak dotąd hit w portfolio zespołu 11 bit studios. Deweloperzy postanowili uczcić urodziny swojego dzieła, wydając DLC zatytułowane This War of Mine: Stories - Father’s Promise, oparte na słuchowisku autorstwa Łukasza Orbitowskiego. Dodatek w wersji na pecety czeka na Was na Steamie, a wyceniono go na 6,99 zł. Nim przejdziemy do omówienia nowej zawartości, obejrzyjmy zwiastun przygotowany na premierę rozszerzenia:

W This War of Mine: Stories - Father’s Promise wcielamy się w Adama, który nie tylko zrobi wszystko, by ochronić swoją córkę przed wojennym dramatem, lecz także dołoży wszelkich starań, by uciec z oblężonego miasta. Zgodnie ze słowami autorów, DLC pozwala graczom poznać „historię o miłości, nienawiści i stracie – emocjach, które odczuwamy w najmroczniejszych chwilach”.

Ukończenie Obietnicy Ojca jest zadaniem na około dwie i pół godziny. Warto odnotować, że tym razem autorzy nie koncentrują się na aspektach survivalowych, a na opowiadaniu historii, co znalazło odzwierciedlenie w mechanice rozgrywki – twórcy wzbogacili bowiem całość o system dialogów i szukania wskazówek. Oprócz tego na potrzeby omawianego add-onu przygotowano cztery nowe lokacje, a także zrekonstruowano i odnowiono pięć miejsc z podstawowej wersji gry. O tym, jak to wszystko wpłynęło na wrażenia towarzyszące zmaganiom (a raczej dlaczego Miro określił Father’s Promise „dodatkiem znikąd i dla nikogo”), możecie się przekonać, czytając naszą recenzję.

11 bit studios przypomina graczom o This War of Mine, wydając urodzinowe DLC. W przeciwieństwie do podstawowej wersji gry, add-on koncentruje się na opowiadaniu historii. - This War of Mine doczekało się urodzinowego DLC - wiadomość - 2017-11-14
11 bit studios przypomina graczom o This War of Mine, wydając urodzinowe DLC. W przeciwieństwie do podstawowej wersji gry, add-on koncentruje się na opowiadaniu historii.

Na koniec warto odnotować, że jest to pierwszy odcinek planowanej serii, której dwie kolejne odsłony mają się ukazać w 2018 roku. Autorzy zachęcają więc do zakupu przepustki sezonowej, wycenionej na 16,99 zł.