Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2017, 15:30

autor: Vergil

This War of Mine doczekało się urodzinowego DLC

This War of Mine doczekało się urodzinowego rozszerzenia, które stanowi początek dla trzyodcinkowej serii dodatków. DLC zatytułowane This War of Mine: Stories - Father’s Promise koncentruje się na opowiadaniu historii, co znajduje odzwierciedlenie w nowych elementach rozgrywki.

Dzisiaj mijają trzy lata od momentu, kiedy na sklepowych półkach pojawiło się This War of Mine, czyli największy jak dotąd hit w portfolio zespołu 11 bit studios. Deweloperzy postanowili uczcić urodziny swojego dzieła, wydając DLC zatytułowane This War of Mine: Stories - Father’s Promise, oparte na słuchowisku autorstwa Łukasza Orbitowskiego. Dodatek w wersji na pecety czeka na Was na Steamie, a wyceniono go na 6,99 zł. Nim przejdziemy do omówienia nowej zawartości, obejrzyjmy zwiastun przygotowany na premierę rozszerzenia:

W This War of Mine: Stories - Father’s Promise wcielamy się w Adama, który nie tylko zrobi wszystko, by ochronić swoją córkę przed wojennym dramatem, lecz także dołoży wszelkich starań, by uciec z oblężonego miasta. Zgodnie ze słowami autorów, DLC pozwala graczom poznać „historię o miłości, nienawiści i stracie – emocjach, które odczuwamy w najmroczniejszych chwilach”.

Ukończenie Obietnicy Ojca jest zadaniem na około dwie i pół godziny. Warto odnotować, że tym razem autorzy nie koncentrują się na aspektach survivalowych, a na opowiadaniu historii, co znalazło odzwierciedlenie w mechanice rozgrywki – twórcy wzbogacili bowiem całość o system dialogów i szukania wskazówek. Oprócz tego na potrzeby omawianego add-onu przygotowano cztery nowe lokacje, a także zrekonstruowano i odnowiono pięć miejsc z podstawowej wersji gry. O tym, jak to wszystko wpłynęło na wrażenia towarzyszące zmaganiom (a raczej dlaczego Miro określił Father’s Promise „dodatkiem znikąd i dla nikogo”), możecie się przekonać, czytając naszą recenzję.

11 bit studios przypomina graczom o This War of Mine, wydając urodzinowe DLC. W przeciwieństwie do podstawowej wersji gry, add-on koncentruje się na opowiadaniu historii. - This War of Mine doczekało się urodzinowego DLC - wiadomość - 2017-11-14
11 bit studios przypomina graczom o This War of Mine, wydając urodzinowe DLC. W przeciwieństwie do podstawowej wersji gry, add-on koncentruje się na opowiadaniu historii.

Na koniec warto odnotować, że jest to pierwszy odcinek planowanej serii, której dwie kolejne odsłony mają się ukazać w 2018 roku. Autorzy zachęcają więc do zakupu przepustki sezonowej, wycenionej na 16,99 zł.