Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2019, 17:34

This War of Mine – premiera dodatku Fading Embers

Na komputerach PC zadebiutował właśnie najnowszy dodatek do polskiej survivalowej gry This War of Mine. Rozszerzenie zatytułowane Fading Embers oferuje zupełnie nową historię, skupiającą się na tematyce ochrony dziedzictwa kulturalnego podczas wojny, a także kolejne lokacje i wcześniej nieobecne mechaniki rozgrywki.

W serwisach Steam i GOG zadebiutowało dziś kolejne rozszerzenie do świetnie przyjętej polskiej gry survivalowej This War of Mine, która pierwotnie ukazała się w 2014 roku. Zapowiedziany oficjalnie pod koniec lipca dodatek zatytułowany Fading Embers jest trzecim i zarazem ostatnim epizodem wchodzącym w skład przepustki sezonowej This War of Mine: Stories. Fading Embers kupimy samodzielnie w cenie 14,99 zł lub w komplecie z dwoma pozostałymi odcinkami za 25,49 zł.

Podobnie jak dwa poprzednie epizody This War of Mine: Stories, Fading Embers oferuje nowy i unikalny scenariusz, którego akcja rozgrywa się w oblężonym i zniszczonym mieście Pogoren. Przygotowana przez zespół 11 bit studios historia porusza trudny temat ochrony dziedzictwa kulturalnego podczas konfliktu zbrojnego. Główną bohaterką dodatku jest Anja, która stara się zabezpieczyć przed zniszczeniem i grabieżą jak największą liczbę cennych dzieł sztuki oraz artefaktów będących świadectwem historii jej kraju. W trakcie rozgrywki Anja zaczyna się zastanawiać, czy jej kolekcja jest jednak warta tego, by poświęcić dla niej życie niewinnych osób. Bezcenne książki czy obrazy są bowiem na przykład także świetnym paliwem do ogrzania się w mroźną noc i przetrwania w ten sposób kolejnego dnia.

Fading Embers zawiera w sumie trzy nowe grywalne postacie (Anja, Ruben, Zoran), a także wielu wcześniej niewidzianych NPC, z którymi możemy rozmawiać i wchodzić w inne interakcje. Na graczy czekają też oczywiście kolejne lokacje i scenerie, dwa wcześniej niedostępne schrony, a także zupełnie nowy hub (budynek muzeum miasta Pogoren), który łączy się z mechaniką zarządzania kolekcją sztuki. Gracze mogą decydować o poszukiwaniach cennych obiektów i losie poszczególnych zabezpieczonych już eksponatów. Dodatkowo twórcy odświeżyli wygląd aż dziewięciu lokacji z oryginalnej gry.

  1. This War of Mine – strona oficjalna
  2. This War of Mine – poradnik do gry
  3. 11 bit studios - strona oficjalna
  4. Recenzja gry This War of Mine - survival na wojnie z perspektywy cywila