Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2019, 13:55

autor: Adrian Werner

Świetne wyniki Take-Two Interactive

Ukazało się sprawozdanie finansowe firmy Take-Two Interactive za ubiegły kwartał. Wydawca uzyskał imponujące przychody, co jest głównie zasługą mikropłatności w Grand Theft Auto Online oraz Red Dead Online.

GTA Online nadal zarabia jak szalone. - Świetne wyniki Take-Two Interactive dzięki GTA Online i Red Dead Online - wiadomość - 2019-08-06
GTA Online nadal zarabia jak szalone.

Firma Take-Two Interactive udostępniła raport finansowy za pierwszy kwartał roku rozliczeniowego, czyli okres of 1 kwietnia do 20 czerwca 2019 r. Przychód wyniósł 540,4 mln dolarów, czyli o 38% więcej niż w analogicznych trzech miesiącach roku ubiegłego. Z kolei zysk zamknął się w kwocie 298,9 mln dolarów.

Co ciekawe, większość przychodu (bo aż 58%) wygenerowały tzw. powtarzalne wydatki konsumentów, czyli innymi słowy mikropłatności. W tej kategorii zwłaszcza dobrze radzi sobie Grand Theft Auto Online, które w minionym kwartale cieszyło się większą popularnością niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Take-Two Interactive jest również bardzo zadowolone z wyników Red Dead Online, które przebiły wewnętrzne prognozy wydawcy. Z kolei NBA 2K19 zanotowało 140-procentowy wzrost przychodów z mikropłatności.

Firma z optymizmem patrzy w przyszłość. We wrześniu Take-Two Interactive wyda NBA 2K20 oraz Borderlands 3, a w październiku The Outer Worlds i WWE 2K20. Wydawca jest tak pewny siebie, że zwiększył wewnętrzne prognozy przychodów – z 855 do 905 mln dolarów za obecny kwartał i z 2,8 do 2,9 mld dolarów za cały rok rozliczeniowy 2020.

W raporcie znalazło się również sporo innych ciekawych wiadomości. Dowiedzieliśmy się m.in., że sprzedaż serii Borderlands przekroczyła 48 mln egzemplarzy. Z kolei Red Dead Redemption 2 znalazło już 25 mln nabywców, a Grand Theft Auto V – 110 mln.

  1. Take-Two Interactive – oficjalna strona firmy

Inne ciekawe wieści z raportu finansowego Take-Two Interactive:

  1. GTA 5 i Red Dead Redemption 2 nadal sprzedają się znakomicie
  2. Starsze odsłony serii Borderlands sprzedają się jak szalone
  3. NBA 2K19 najlepiej sprzedającą się grą z serii, mikropłatności bardzo popularne