Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2019, 12:58

autor: Frozen

GTA 5 i Red Dead Redemption 2 nadal sprzedają się znakomicie

Dzięki sprawozdaniu przygotowanemu przez firmę Take-Two Interactive poznaliśmy aktualną liczbę sprzedanych egzemplarzy flagowych tytułów od Rockstar Games – Grand Theft Auto 5 oraz Red Dead Redemption 2.

Gry od Rockstar Games sprzedają się jak świeże bułeczki. - GTA 5 i Red Dead Redemption 2 nadal sprzedają się znakomicie - wiadomość - 2019-08-06
Gry od Rockstar Games sprzedają się jak świeże bułeczki.

Strauss Zelnick, prezes Take-Two Interactive, w trakcie konferencji poświęconej omówieniu sprawozdania finansowego przedsiębiorstwa za pierwszy kwartał 2020 roku fiskalnego (obejmującego okres od 1 kwietnia do 30 czerwca 2019 roku) podał aktualne, oficjalne wyniki sprzedaży flagowych tytułów studia Rockstar Games.

Największy hit firmy, Grand Theft Auto V, znalazł już 110 milionów nabywców na całym świecie. Pomimo prawie sześciu lat, które minęły od dnia premiery gry, tytuł wciąż przyciąga nowych użytkowników. Duża w tym zasługa GTA Online – prężnie rozwijanego trybu sieciowego produkcji. Jego najnowsza aktualizacja, Diamond Casino & Resort, przyciągnęła na serwery rekordową liczbę graczy (i to pomimo ograniczeń wprowadzonych w wielu krajach).

Strauss Zelnick poinformował także, że do sklepów trafiło 25 milionów egzemplarzy gry Red Dead Redemption 2. Jest to imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że od premiery tytułu nie minął nawet rok, a gra wciąż nie ukazała się na PC. W przyszłości, dzięki potencjalnym portom na nowe platformy oraz ciągle rozwijanemu trybowi sieciowemu (pod postacią Red Dead Online), produkcja ma duże szanse na zbliżenie się do wyniku sprzedaży osiągniętego obecnie przez GTA V.

Grand Theft Auto V ukazało się 17 września 2013 roku na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Rok później, w nieco odświeżonej formie, tytuł pojawił się na PlayStation 4 i Xboksie One, a od 14 kwietnia 2015 roku w grę można grać również na PC. Red Dead Redemption 2 wyszło 26 października 2018 roku na PlayStation 4 i Xboksie One.