Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2019, 15:02

autor: Vergil

Red Dead Redemption 2 na PC w kodzie Rockstar Social Club

Światło dzienne ujrzał następny dowód na to, że gra Red Dead Redemption 2 zmierza na PC. Źródłem owych rewelacji jest aplikacja Rockstar Social Club, a dokładnie – jej kod źródłowy.

Dowody na to, że gra Red Dead Redemption 2 zmierza na komputery osobiste, pojawiają się od dłuższego czasu. Najnowszy ujrzał światło dzienne za sprawą Jacopo Colangelo – projektanta poziomów, na co dzień pracującego z technologią Unreal Engine 4. Otóż w kodzie źródłowym aplikacji Rockstar Social Club Colangelo wypatrzył wzmiankę o osiągnięciach czekających na zdobycie właśnie w pecetowej wersji najnowszego hitu „gwiazd rocka”, co obwieścił na Twitterze.

Osoby, które potrzebują dodatkowego potwierdzenia tych rewelacji, mogą jeszcze udać się pod ten adres, gdzie czeka na nich kod źródłowy Rockstar Social Club w całej okazałości. Firma Rockstar Games nie zajęła jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, zatem powyższe doniesienia wciąż należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej, mając na uwadze fakt, że w przeszłości niektórzy deweloperzy próbowali pochwalić się tym, iż pracowali nad pecetową wersją Red Dead Redemption 2 (co miało miejsce w maju, a wcześniej – w czerwcu 2018 roku), miłośnicy westernów mogą powolutku przygotowywać się na podbój Dzikiego Zachodu w skórze Arthura Morgana.

Przypomnijmy, że gra Red Dead Redemption 2 zadebiutowała na PlayStation 4 oraz Xboksie One 26 października 2018 roku. Produkcja odniosła olbrzymi sukces artystyczny oraz sprzedażowy; o tym pierwszym świadczą jej doskonałe oceny, z kolei o drugim – fakt, że w ciągu nieco ponad pół roku od premiery znalazła 24 miliony nabywców. Co więcej, Red Dead Online, czyli jej rozbudowany tryb multiplayer, według Straussa Zelnicka (prezesa Take-Two Interactive – firmy-matki Rockstar Games) radzi sobie lepiej niż GTA Online w analogicznym okresie po premierze.

Czyżby komputery osobiste w istocie znalazły się na celowniku Arthura Morgana? - Red Dead Redemption 2 na PC w kodzie Rockstar Social Club - wiadomość - 2019-07-04
Czyżby komputery osobiste w istocie znalazły się na celowniku Arthura Morgana?
  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption 2
  2. Red Dead Redemption 2 – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Red Dead Redemption 2