Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 10:30

GTA 5 i Red Dead Redemption 2 wciąż sprzedają się w milionach egzemplarzy

Firma Take-Two Interactive pochwaliła się wynikami finansowymi za poprzedni rok fiskalny. Z raportu wiemy, że GTA V sprzedało się w liczbie ponad 110 mln sztuk. Świetnie wyglądają także wyniki Red Dead Redemption 2 oraz NBA 2K19.

Michael wciąż ma dryg do robienia gotówki. - GTA 5 i Red Dead Redemption 2 wciąż sprzedają się w milionach egzemplarzy - wiadomość - 2019-05-14
Michael wciąż ma dryg do robienia gotówki.

Firma Take-Two Interactive opublikowała raport finansowy obejmujący rok fiskalny zakończony 31 marca 2019 roku. Wydawca kolejnych odsłon GTA, NBA 2K czy Borderlands ma powody do radości. Jak podaje serwis GamesIndustry.biz, najlepiej sprzedającą się produkcją w katalogu firmy wciąż jest GTA V. Jak dotąd tytuł znalazł ponad 110 milionów nabywców, co daje trzeci wynik w historii gier wideo. Pozostając przy grach studia Rockstar - Red Dead Redemption 2 trafił do 24 milionów użytkowników (chociaż ostatni kwartał to „zaledwie” milion sprzedanych egzemplarzy). Warto także pamiętać, że obie te produkcje posiadają popularne moduły online, które dostarczają twórcom i wydawcom pieniędzy.

Między innymi to właśnie sprawiło, że roczny przychód wzrósł o 49% i wyniósł 2,67 miliarda dolarów, a zysk netto stanowi 333,84 mln dolarów. Dobrze prezentują się także wyniki za ostatni kwartał roku fiskalnego. Przychód wzrósł do 539 mln dolarów, a zysk wyniósł 56,83 mln dolarów. W nowym roku fiskalnym firma ma plan osiągnąć pułap między 2,7 a 2,8 mld dolarów przychodu.

Nie zapominajmy, że Take-Two to nie tylko produkcje Rockstar Studios. Firma pochwaliła się także świetną sprzedażą serii Borderlands. Cały cykl trafił na półki sklepowe w liczbie 43 mln sztuk, a 20 mln z tej puli przypada na samo Borderlands 2. To wynik, który pozwala twórcom i wydawcom spać spokojnie przed premierą trzeciej części. Należy także wspomnieć o NBA 2K19, które zaliczyło najlepsze otwarcie w historii serii. Sprzedaż przekroczyła próg 9 mln sztuk, a wynik ten jest porównywalny do poprzedniej odsłony koszykarskiego cyklu.

Strauss Zelnick, prezes Take-Two Interactive, przyznał, że firma poważnie myśli o wejściu na rynki mobilne. Mowa tutaj zarówno o portach popularnych gier na smartfony, tworzeniu dedykowanych aplikacji czy produkowaniu spin-offów znanych serii. Co jednak równie ciekawe, firma potwierdziła, że ma w planach wydanie kilku innych (nadal niepotwierdzonych) gier w trwającym roku fiskalnym. Przypomnijmy, że w ofercie na najbliższe 10 miesięcy znajdują się już takie tytuły jak Borderlands 3, The Outer Worlds, NBA 2K20 czy Ancestors: The Humankind Odyssey.

  1. Oficjalna strona internetowa gry GTA V
  2. Recenzja GTA V
  3. Oficjalna strona internetowa Red Dead Redemption 2
  4. Recenzja Red Dead Redemption 2