Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2018, 11:37

GTA 5 - sprzedaż przekroczyła 100 mln egzemplarzy

Sprzedaż Grand Theft Auto V przekroczyła próg 100 milionów egzemplarzy. Przebój studia Rockstar Games jest dopiero trzecią grą w historii, której udała się ta sztuka.

Gracze wciąż nie mają dosyć GTA V. - GTA 5 - sprzedaż przekroczyła 100 mln egzemplarzy - wiadomość - 2018-11-09
Gracze wciąż nie mają dosyć GTA V.
GRAND THEFT AUTO V W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PS3, X360, PS4, XONE, PC

Firma Take-Two Interactive pochwaliła się, że sprzedaż Grand Theft Auto V przekroczyła 100 milionów egzemplarzy. To dopiero trzecia gra w historii, która osiągnęła taki wynik. Liderami pod względem liczby nabywców pozostają Minecraft z ponad 150 mln egzemplarzy oraz (425 mln tylko na urządzeniach mobilnych), ale GTA V bez wątpienia zarobiło więcej, gdyż jest droższe, a do tego ma mocno rozbudowany system mikropłatności w ramach GTA Online.

Przypomnijmy, że Grand Theft Auto V zadebiutowało w 2013 r., początkowo wyłącznie na PlayStation 3 i Xboksa 360. Rok później ukazały się wydania na PlayStation 4 i Xboksa One, a w 2015 r. do zabawy wreszcie dołączyli gracze pecetowi.

Kluczową rolę w niesłabnącej popularności gry odgrywa jej moduł sieciowy w postaci GTA Online. Okazał się on tak popularny, że po premierze autorzy w całości skoncentrowali się na jego rozwijaniu, zamiast opracować dodatki fabularne.

W zeszłym miesiącu studio Rockstar wypuściło wreszcie Red Dead Redemption II, ale Take-Two Interactive podkreśla, że premiera tej gry nie oznacza porzucenia GTA Online, które dalej będzie ulepszane i rozwijane o nową zawartość. Wydawca uważa, że oba tytuły mogą spokojnie funkcjonować razem na rynku, bez szkodzenia sobie nawzajem.

Decyzja o kontynuowaniu prac nad GTA Online nie jest żadnym zaskoczeniem, gdyż pierwszy kwartał tego roku był najlepszym okresem w historii tego projektu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  3. Recenzja gry Grand Theft Auto V – 10 gwiazdek dla GTA V!