Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2018, 10:55

autor: AlexB

Do sklepów trafiło 17 milionów egzemplarzy Red Dead Redemption 2

W pierwsze osiem dni od premiery na półki sklepowe trafiło więcej egzemplarzy Red Dead Redemption II niż poprzedniej odsłony przez osiem lat. Sprzedawcy na całym świecie otrzymali łącznie już 17 milionów sztuk najnowszej gry studia Rockstar.

Choć od premiery Red Dead Redemption II minęły zaledwie dwa tygodnie, już możemy uznać ten tytuł za ogromny sukces. Najnowsza odsłona popularnego kowbojskiego cyklu od studia Rockstar nie tylko podbiła serca dziennikarzy branżowych, ale również zaliczyła najlepszy weekend otwarcia w historii rozrywki, zarabiając w nim 725 milionów dolarów i bijąc przy okazji kilka innych rekordów. Wczoraj firma Take-Two, będąca właścicielem Rockstar, opublikowała raport finansowy, w którym chwali się kolejnymi osiągnięciami produkcji. Jak możemy się z niego dowiedzieć, na półkach sklepowych na całym świecie pojawiło się już 17 milionów egzemplarzy Red Dead Redemption II (pamiętajcie, że nie oznacza to, że tyle trafiło to graczy; chodzi jedynie o sztuki wysłane do sprzedawców). Znacznie przekroczyło to oczekiwania korporacji.

Tak się łowi klientów. - Do sklepów trafiło 17 milionów egzemplarzy Red Dead Redemption 2  - wiadomość - 2018-11-08
Tak się łowi klientów.

Wyniki Red Dead Redemption II stają się jeszcze bardziej imponujące, gdy porównamy je z tymi osiąganymi przez poprzednią część, która również wyszła na dwie platformy (Xbox 360 oraz PlayStation 3) i może pochwalić się podobną średnią oceną na Metacritic (niższą jedynie o dwa punkty). Firma Take-Two poinformowała, że w osiem dni do sprzedawców trafiło więcej egzemplarzy najnowszej produkcji studia Rockstar, niż pierwszego Red Dead Redemption przez osiem lat (na początku 2017 roku dowiedzieliśmy się, że do sklepów rozesłano łącznie około 15 milionów sztuk tego tytułu).

Osiągnięcia te, w połączeniu z wysokimi kwotami generowanymi przez inne produkcje z katalogu Take-Two, skłoniły włodarzy firmy do zwiększenia prognoz finansowych na rok fiskalny 2019. Ma on być pod wieloma względami rekordowy. Trudno się jednak dziwić temu optymizmowi. Trzeba bowiem pamiętać, że w perspektywie jest jeszcze premiera Red Dead Online, która bez wątpienia przyniesie dodatkowe zyski. Wersja beta modułu sieciowego Red Dead Redemption II ma zadebiutować pod koniec bieżącego miesiąca, co potwierdził prezes Take-Two Strauss Zelnick w rozmowie z inwestorami (via VG24/7). Co ciekawe, podczas tej samej dyskusji zdradzono, że w Red Dead Online, które ma w dużej mierze skupiać się na narracji, będzie można bez większych przeszkód bawić się solo.