Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2018, 13:50

autor: AlexB

Nowy szeryf w mieście - przegląd recenzji Red Dead Redemption 2

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Red Dead Redemption II, czyli długo oczekiwanej nowej gry studia Rockstar. Jak nietrudno się było domyślić, tytuł podbił serca dziennikarzy branżowych z całego świata.

Cytując Kazimierza Pawlaka z filmu Kochaj albo rzuć - „Nadejszła wiekopomna chwila”. Punktualnie o godzinie 13:00 czasu polskiego w sieci zaczęły pojawiać się recenzje Red Dead Redemption II, czyli pierwszej od pięciu lat nowej produkcji studia Rockstar. Z pewnością wielu z Was z niecierpliwością czeka na odpowiedź, czy kolejna odsłona popularnego westernowego cyklu sprostała niezwykle wygórowanym oczekiwaniom? Nie będziemy dłużej utrzymywać napięcia. Red Dead Redemption II jest grą wybitną.

Recenzenci zapewniają, że w Red Dead Redemption II na graczy czeka niezwykła przygoda. - Nowy szeryf w mieście - przegląd recenzji Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-11-15
Recenzenci zapewniają, że w Red Dead Redemption II na graczy czeka niezwykła przygoda.

W serwisie Metacritic średnia ocena Red Dead Redemption II wynosi obecnie 97/100 (wersja na PlayStation 4 na podstawie 50 opinii), czyli tyle samo, co w przypadku Grand Theft Auto V. Recenzenci nie mogą się nachwalić najnowszego dzieła studia Rockstar. Doceniają szczegółowość i rozmach świata, oprawę audiowizualną, animacje, konstrukcję misji (żadna nie jest taka sama) i generalny klimat Dzikiego Zachodu. Uwagę zwracają nawet z pozoru nic nie znaczące i banalne aktywności, które zostały dopieszczone w maksymalnym stopniu. Brawa zebrał również scenariusz, pełen wyśmienitych dialogów i wyrazistych postaci, z głównym bohaterem Arthurem Morganem, Dutchem van der Lindem, Micah oraz znanym z poprzedniej odsłony Johnem Marstonem na czele. Ich historia, która, co istotne, jest kompletna i wyczerpująca, potrafi chwycić za serce i sprawia wrażenie „epickości” (choć w jednej recenzji pojawił się zarzut, że jest ona odrobinę zbyt długa). Wielu krytyków jest zgodnych – Red Dead Redemption II ustawiło poprzeczkę na poziomie, do którego teraz każda gra akcji z otwartym światem będzie musiała sięgnąć.

Nic tylko puścić muzykę Ennio Morricone. - Nowy szeryf w mieście - przegląd recenzji Red Dead Redemption 2 - wiadomość - 2018-11-15
Nic tylko puścić muzykę Ennio Morricone.

Co nie zagrało? Niektórzy dziennikarze zwracają uwagę na zbyt łatwą walkę oraz niezbyt wygodne sterowanie. Rockstarowi nie udało się również uniknąć kilku typowych dla sandboksów bugów. Nie są to jednak wady, które mogłyby w drastyczny sposób wpłynąć na jakość zabawy.

Wybrane recenzje Red Dead Redemption II

 1. GRYOnline.pl – 10/10
 2. COGconnected – 100/100
 3. TrueAchievements – 5/5
 4. Game Informer – 10/10
 5. IGN – 10/10
 6. We Got This Covered – 5/5
 7. Twinfinite – 5/5
 8. Wccftech – 9,7/10
 9. Destructoid – 9,5/10
 10. Gamespot – 9/10
 11. Video Chums – 8,8/10
 12. New Game Network – 82/100
 13. Slant Magazine – 3,5/5

Patrząc na te wszystkie oceny i opinie jeszcze trudniej jest wytrzymać te niecałe już jedenaście godzin, które dzielą nas od oficjalnej premiery Red Dead Redemption II w naszym kraju. Wkroczenie w niezwykły świat Dzikiego Zachodu z końcówki XIX wieku powinno jednak w 100% wynagrodzić całe to oczekiwanie. Nowy elektroniczny western od studia Rockstar ma bowiem wszelkie zadatki, by stać się produkcją kultową.

Jeśli chcecie zdobyć swój pudełkowy egzemplarz Red Dead Redemption II jutro o północy, możecie się wybrać na nocną premierę zorganizowaną w salonach Empik i Gamedot w siedmiu polskich miastach. Ich listę znajdziecie tutaj. Przypominamy, że tytuł wychodzi jedynie w wersjach na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Czy ukaże się kiedyś na PC? Na razie krążą na ten temat jedynie plotki. Póki nie otrzymamy oficjalnego potwierdzenia za strony studia Rockstar, wydanie to pozostaje jedynie w sferze marzeń.