Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2018, 15:10

autor: AlexB

Red Dead Redemption 2 z najlepszym weekendem otwarcia w historii rozrywki

Red Dead Redemption II zaliczyło najlepszy weekend otwarcia i drugi najlepszy start w historii szeroko pojętej branży rozrywkowej. Dzieło studia Rockstar Games w trzy dni wygenerowało na całym świecie 725 milionów dolarów przychodu.

Fakt, że Red Dead Redemption II okazało się ogromnym sukcesem artystycznym, raczej nikogo specjalnie nie zaskoczył. Kolejna odsłona popularnego westernowego cyklu zebrała w mediach branżowych doskonałe oceny i praktycznie z miejsca okrzyknięto ją grą generacji. Jak to zazwyczaj w takich sytuacjach bywa, wyborne opinie przyciągają klientów. Jak poinformowała firma Rockstar (via Business Wire), tytuł w pierwsze trzy dni zgromadził na całym świecie przeszło 725 milionów dolarów. Nie tylko zdeklasował on tym samym tegoroczną konkurencję, ale również zaliczył najlepszy weekend otwarcia w historii rozrywki.

Oto najskuteczniejszy gang na Dzikim Zachodzie – zgromadził prawie miliard w trzy dni. - Red Dead Redemption 2 z najlepszym weekendem otwarcia w historii rozrywki - wiadomość - 2018-10-30
Oto najskuteczniejszy gang na Dzikim Zachodzie – zgromadził prawie miliard w trzy dni.

Jeśli chodzi o premiery branżowe w ogóle (czyli nie mówimy w tym momencie jedynie o weekendach), Red Dead Redemption II ustępuje jedynie swojemu starszemu bratu, czyli Grand Theft Auto V. Poprzednie dzieło studia Rockstar w trzy dni po debiucie (co, przypomnijmy, miało miejsce we wtorek 17 września 2013 roku) wygenerowało przychód w wysokości ponad miliarda dolarów.

Red Dead Redemption 2 z najlepszym weekendem otwarcia w historii rozrywki - ilustracja #2

Lubisz zdobywać najtrudniejsze trofea? Uważasz grę za skończoną dopiero po wbiciu platyny? Spróbuj swoich sił w naszym konkursie na zdobywanie trofeów w Red Dead Redemption. Zdobądź jedno z trzech trofeów i wygraj słuchawki SteelSeries.

To nie jedyne rekordy, jakie już udało się pobić Red Dead Redemption II. Jak podała firma Sony, kowbojska gra akcji z otwartym światem okazała się najczęściej zamawianą przedpremierowo produkcją w historii PlayStation Network. Tytuł osiągnął również najlepszy wynik, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy w cyfrowym sklepie japońskiego giganta w dzień debiutu.

Weekendowe osiągnięcie Red Dead Redemption II przekroczyło najśmielsze przewidywania analityków, a od tego momentu może być już tylko lepiej. Przypomnijmy, że w listopadzie wystartuje Red Dead Online, które bez wątpienia przyciągnie kolejną falę graczy, lubujących się w zabawie wieloosobowej. Nie zapominajmy też, że wciąż gdzieś na horyzoncie majaczy wersja na PC i być może również wydania na konsole nowej generacji. Zatem czy Strauss Zelnick, czyli prezes Take-Two, pomylił się mówiąc swego czasu, że Red Dead Redemption II nie ma szans na powtórzenie sukcesu Grand Theft Auto V? Na razie wiele wskazuje na to, że tak, lecz na ostateczne wyroki musimy poczekać jeszcze kilka lat.