Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2018, 10:46

Aplikacja towarzysząca Red Dead Redemption 2 skrywa informacje o wersji na PC?

Nie cichną pogłoski na temat przenosin gry Red Dead Redemption 2 na komputery osobiste. Tym razem informacje wskazujące na to, że Rockstar Games planuje stworzenie wersji na PC, znaleziono w mobilnej aplikacji towarzyszącej.

Kolejny dzień, kolejne doniesienia o Red Dead Redemption 2. Tym razem jednak to nie posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One, którzy od piątku mogą grać w nową produkcję Rockstar Games, a gracze PC-towi powinni przyjrzeć się im ze szczególną uwagą. W aplikacji towarzyszącej grze znalazły się bowiem parametry wskazujące na to, że trafi ona także na „blaszaki’, a także komendy odnoszące się do wersji na komputery osobiste (ich pełną listę znajdziecie na portalu RockstarIntel, pod tym adresem). Pojawiają się w niej również odniesienia do TXAA, opracowanej przez Nvidię techniki antyaliasingowej, dostępnej wyłącznie na PC.

  1. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”
  2. Kompendium wiedzy o grze Red Dead Redemption 2
Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że Red Dead Redemption 2 w końcu trafi na PC, ale dopóki Rockstar Games nie zapowie niczego oficjalnie, radzilibyśmy wstrzymać się ze świętowaniem. - Aplikacja towarzysząca Red Dead Redemption 2 skrywa informacje o wersji na PC? - wiadomość - 2018-10-28
Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że Red Dead Redemption 2 w końcu trafi na PC, ale dopóki Rockstar Games nie zapowie niczego oficjalnie, radzilibyśmy wstrzymać się ze świętowaniem.

Serwis DSOGaming sugeruje, że komendy te mogą być po prostu pozostałością po przerabianiu aplikacji towarzyszącej grze Grand Theft Auto V, która trafiła także na komputery. Jednak to już kolejna w serii poszlak, wskazujących na to, że PC-towe Red Dead Redemption 2 jest w planach deweloperów. Ledwie kilka dni temu gra w wersji na „blaszaki” pojawiła się w ofercie sieci sklepów Media Markt, a wcześniej w swoim CV pochwalił się nią jeden z byłych pracowników studia Rockstar Games. Dodajmy też, że sam prezes firmy Take-Two, będącej wydawcą gry, przyznał parę miesięcy temu, że rynek PC-towy stał się dla nich bardzo ważny. Trudno więc nie dojść do wniosku, że coś jest na rzeczy. Z drugiej strony, pogłosek na temat przeniesienia pierwszego Red Dead Redemption na komputery osobiste też było mnóstwo… a wszyscy wiemy, jak to się skończyło. Trzymamy jednak kciuki za to, by tym razem doniesienia te okazały się prawdziwe, bo na szansę zagrania w tak fenomenalnie przyjętą produkcję zasługują wszyscy.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Red Dead Redemption 2