Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2018, 13:36

autor: Adrian Werner

Red Dead Redemption 2 na PC coraz bardziej prawdopodobne

Według CV byłego pracownika studia Rockstar na pecety zmierza Red Dead Redemption II, czyli kontynuacja sandboksowego westernu, która do tej pory zapowiedziana została tylko na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Mamy nadzieję, że w przeciwieństwie do pierwszej części, Red Dead Redemption II nie ominie pecetów. - Red Dead Redemption 2 na PC coraz bardziej prawdopodobne  - wiadomość - 2018-06-22
Mamy nadzieję, że w przeciwieństwie do pierwszej części, Red Dead Redemption II nie ominie pecetów.
RED DEAD REDEMPTION II W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Rockstar Games
  2. Wydawca: Rockstar Games
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: XONE, PS4, trzymamy kciuki za PC
  5. Data premiery: 26 października 2018 r.

Od momentu ujawnienia Red Dead Redemption II miliony graczy mają nadzieję, że gra ukaże się także na PC. Na razie oficjalnie produkcja została zapowiedziana wyłącznie na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Najnowsze doniesienia sprawiają jednak, że istnienie wersji pecetowej wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Jeden z członków fanowskiej grupy TGFG, znanej głównie ze znajdowania sekretów w Grand Theft Auto V, natknął się w serwisie LinkedIn na profil programisty zatrudnionego w latach 2009-2016 w oddziale studia Rockstar zlokalizowanym w mieście Leeds. Można tam przeczytać, że deweloper pracował m.in. nad L.A. Noire, GTA V oraz Red Dead Redemption II. Tym, co nas najbardziej interesuje jest fakt, że wśród platform ostatniej z tych produkcji wymieniono nie tylko PlayStation 4 i Xboksa One, ale również PC.

Członek grupy TGFG nie podał imienia tego programisty, zapewne po to, aby nie robić mu kłopotów, ale moderatorzy Reddita poświęconego Red Dead Redemption II potwierdzili prawdziwość profilu na LinkedIn, więc nie jest to żaden żart.

CV i portfolia deweloperów od dawna są doskonałym źródłem przecieków i w większości przypadków uzyskane w ten sposób informacje okazują się prawdziwe. Oczywiście, do tych doniesień należy podchodzić z dużym dystansem dopóki wersja pecetowa nie zostanie oficjalnie zapowiedziana.

Liczymy jednak na to, że ujawnienie pecetowego Red Dead Redemption II jest tylko kwestią czasu. Miesiąc temu szef firmy Take-Two Interactive stwierdził bowiem, że w ostatnich latach rynek pecetowy stał się dla wydawcy bardzo ważny. Ponadto Grand Theft Auto V doskonale poradziło sobie na PC

Red Dead Redemption II ma trafić do sprzedaży 26 października tego roku. Jeśli wersja pecetowa naprawdę znajduje się w produkcji, to całkiem możliwe, że ukaże się dopiero w jakiś czas po premierze konsolowej.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Red Dead Redemption 2 – czym będzie western Rockstara? RDR2 pod lupą
TWOIM ZDANIEM

Wierzysz w plotki o Red Dead Redemption 2 na PC?

Moim zdaniem RDR 2 na PC to pewniak.
80,7%
Wątpię żeby to była prawda.
19,3%
Zobacz inne ankiety