Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 października 2018, 11:39

autor: Adrian Werner

World of Warcraft Classic - nowy filmik porównuje demo z wersją z 2005 r.

W sieci pojawił się filmik z dema World of Warcraft Classic, które porównuje tę wersję przeboju studia Blizzard Enrtertainment z klientem gry z 2005 roku

W demo zagramy od 2 listopada. - World of Warcraft Classic - nowy filmik porównuje demo z wersją z 2005 r. - wiadomość - 2018-10-28
W demo zagramy od 2 listopada.

W przyszłym tygodniu ukaże się demo World of Warcraft Classic, czyli wersji gry odtwarzającej jej oryginalną postać, zanim została ona zmieniona przez dodatki i niezliczone aktualizacje. Oczekiwanie umilić powinien materiał wideo, wypuszczony przez fana o ksywce Dodgy Kebaab, któremu udało się uruchomić wersję demonstracyjną wcześniej.

Klient dema jakiś czas temu wyciekł, ale do tej pory był bezużyteczny. Dodgy Kebaab użył jednak emulatora sandboksa do oszukania gry tak, aby działała bez konieczności połączenia z oficjalnymi serwerami. Takie rozwiązanie ma wiele ograniczeń. Na mapie nie pojawiają się postacie niezależne i zadania. Możliwa jest więc jedynie eksploracja lokacji.

Materiał koncentruje się na porównaniu różnych elementów World of Warcraft Classic z wersją z 2005 roku. W wielu aspektach nowe wcielenie prezentuje się wyraźnie lepiej niż pierwowzór, ale dla purystów dostępna będzie również opcja włączenia klasycznych ustawień graficznych. Nawet one nie są identyczne z oryginalnym wydaniem, ale różnice nie są duże.

Przypomnijmy, że demo World of Warcraft Classic zostanie udostępnione posiadaczom tzw. wirtualnych biletów na imprezę BlizzCon. Zabawa ruszy 2 listopada (około 21:00 naszego czasu), zaraz po ceremonii otwarcia konwentu, a serwery zostaną zamknięte 8 listopada o 19:00.

Demo będzie mocno ograniczone. Postacie zaczną na 15 poziomie doświadczenia i zakończą rozwój na 19. Ponadto grający „po pewnym czasie” zostaną automatycznie wylogowani, by zrobić miejsce dla innych chętnych. Na szczęście będziemy mogli potem zalogować się ponownie bez utraty postępów.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard Entertainment