Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka World of Warcraft Classic (PC)
OkładkaWorld of Warcraft Classic (PC)

World of Warcraft Classic PC

WoW Classic

Opracowany przez firmę Blizzard Entertainment specjalny wariant gry MMORPG pod tytułem World of Warcraft. W WoW Classic twórcy przywrócili mechanikę oraz świat do wersji z pierwszych lat funkcjonowania tej produkcji.

RPG | TPP | fantasy | PvP | PvE | MMORPG | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

World of Warcraft Classic Premiera PC

27sierpnia2019

Battle.Net

27sierpnia2019

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do World of Warcraft Classic

World of Warcraft

The Elder Scrolls Online

Final Fantasy XIV Online

World of Warcraft Classic to specjalny wariant gry MMORPG pod tytułem World of Warcraft, którego celem jest przywrócenie świata przedstawionego oraz mechaniki do wersji z pierwszych lat funkcjonowania owej produkcji. Zabawa toczy się tutaj na osobnych i dedykowanych serwerach, a całość oparto o kod wersji 1.2, udostępnionej w 2006 roku w patchu Drums of War. Za opracowaniem WoW-a Classic stoją autorzy pierwowzoru, czyli czuwająca nad rozwojem marki firma Blizzard Entertainment. Tytuł wymaga opłacenia abonamentu.

Fabuła

Akcja World of Warcraft Classic toczy się kilka lat po wydarzeniach przedstawionych w grze Warcraft III: Reign of Chaos i dodatku The Frozen Throne. Kraina Azeroth wciąż boryka się z problemami – oprócz wewnętrznych konfliktów jej mieszkańcom zagrażają liczne niebezpieczeństwa z zewnątrz. W tych niespokojnych czasach uformowały się dwa wzajemnie zwalczające się stronnictwa, czyli Sojusz (tworzony przez ludzi, krasnoludów, gnomów i nocne elfy) oraz Horda (w skład której wchodzą orkowie, taureni, trolle oraz nieumarli). W trakcie zabawy musimy opowiedzieć się po jednej ze stron konfliktu.

Mechanika

Rozgrywkę w World of Warcraft Classic rozpoczynamy od kreacji postaci, która obejmuje wybór rasy oraz płci, a także dostosowanie jej wyglądu do indywidualnych preferencji. Poza tym autorzy pozwalają nam na dobór profesji; do boju możemy poprowadzić wojownika, maga, szamana, czarodzieja bitewnego, druida, łowcę, paladyna, łotrzyka bądź kapłana. Następnie możemy już przystąpić do właściwej zabawy.

Obserwując akcję z perspektywy trzeciej osoby (TPP), przemierzamy rozległy świat, na który składają się rozmaite krainy, jak Kalimdor, Khaz Modan, Lordaeron, Northrend, Stranglethorn oraz Quel'Thalas. Zróżnicowano je nie tylko pod kątem krajobrazów, lecz również czekających w nich na nas przygód oraz zamieszkujących je istot i przeciwników do ubicia. Wśród tych ostatnich pojawiają się między innymi harpie, gnolle, trolle, golemy, szkielety, przerośnięte pająki czy bazyliszki.

W miarę postępów rozwijamy prowadzonego do boju herosa poprzez zdobywanie punktów doświadczenia, awanse na kolejne poziomy oraz naukę nowych umiejętności bojowych. Poza tym potencjał bohatera zwiększamy, pozyskując coraz potężniejszy ekwipunek, który znajdujemy, kupujemy bądź wytwarzamy w oparciu o zdobyte surowce. Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by oddawać się samotnym wojażom, znacznie lepszym rozwiązaniem jest uformowanie drużyny wraz z kilkoma innymi graczami bądź dołączenie do jednej z gildii (lub stworzenie własnej). Towarzystwo przydaje się nie tylko podczas starć z przeciwnikami, lecz także w trakcie realizacji zadań popychających fabułę do przodu lub podczas tak zwanych raidów, w których jednocześnie może brać udział nawet czterdzieści osób.

Tryby gry

World of Warcraft Classic pozwala zarówno na zabawę opartą na zasadach PvE, jak i na toczenie pojedynków z innymi graczami (PvP).

Kwestie techniczne

Stworzenie World of Warcraft Classic stanowiło dla firmy Blizzard Entertainment nie lada wyzwanie. Z tego względu rozwój gry został podzielony na sześć faz. Podczas gdy w pierwszej otrzymaliśmy do dyspozycji takie lokacje, jak Molten Core oraz Onyxia's Lair, w drugiej twórcy oddali w nasze ręce miasto Dire Maul i dwa raidy (Kazzak oraz Azuregos), natomiast w trzeciej – aktywności składające się na Darkmoon Faire oraz strefę Blackwing. Czwarta faza obejmowała raid Zul'Gurub i wprowadziła do gry zielone smoki, z kolei piąta przyniosła nowe raidy (będące pokłosiem rozpoczęcia działań wojennych przez miasto Ahn'Qiraj). Ostatnim elementem układanki jest faza szósta, w której sprowadzono latającą nekropolię Naxxramas oraz event Scourge Invasion.

Ostatnia modyfikacja 14 sierpnia 2019

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI World of Warcraft Classic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

World of Warcraft Classic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-760 2.8 GHz / AMD FX-8100 2.8 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7850 lub lepsza
 • 70 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD FX-8310 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon R9 280 lub lepsza
 • 70 GB HDD
 • Windows 10 64-bit