Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warcraft III: The Frozen Throne (PC)

Warcraft III: The Frozen Throne PC

Oficjalny dodatek do trzeciej części kultowej serii RTS w klimatach fantasy, rozwijanej od 1994 roku przez firmę Blizzard Entertainment. Akcja gry Warcraft III: The Frozen Throne osadzona została ponownie w krainie Azeroth, kilka miesięcy po bitwie na górze Hyjal.

To jest dodatek do gry Warcraft III: Reign of Chaos.

Strategiczne | fantasy | RTS

PC Windows
Okładka Warcraft III: The Frozen Throne (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lipca2003

4lipca2003

pudełko PL

Frozen Throne to pierwszy oficjalny dodatek do trzeciej części słynnej strategicznej serii autorstwa firmy Blizzard Entertainment. Akcja omawianego dodatku ponownie osadzona została w fantastycznej krainie Azeroth, w kilka miesięcy po bitwie na górze Hyjal, w której pokonano Archimonde’a i Płonący Legion. Oś fabularną stanowią próby odnalezienia władcy Nieumarłych imieniem Ner’zhul, spoczywającego w lodowym grobowcu na kontynencie Northrend, a w owych poszukiwaniach główne role odgrywają m.in. Rycerz Śmierci Arthas i elficki renegat Illdian. Nową kampanię rozpoczynamy rasą Nocnych Elfów, następnie przeskakujemy na Ludzi, a kończymy rasą Nieumarłych. Dla Orków przygotowano oddzielną kampanię z własną, odrębną historią.

Developerzy wzbogacili każdą z dostępnych pierwotnie ras o nowego bohatera, posiadającego kilka unikalnych zdolności. Przykładowo Ludzie zyskali Krwawego Maga pochodzącego z rasy Krwawych Elfów (znanej poprzednio jako rasa Elfów Wysokich), który dysponuje potężnym obszarowym zaklęciem „Flame Strike”. Ponadto pojawia się szereg nigdzie nie pokazywanych dotąd jednostek, używających właściwych tylko sobie umiejętności i zaklęć magicznych, np. Ludzie zyskali jednostkę „Spell Breaker”. Do tego dochodzi jeszcze możliwość wynajmowania neutralnych herosów i budowania sklepów z przydatnymi akcesoriami bojowymi. Całość uzupełniają trzy bonusowe schematy krajobrazu (w tym: Sunken Ruins i Ice Crown), nowe przedmioty (Moonstone czy Tiny Great Hall) oraz nowe ulepszenia budynków i nowe budynki neutralne. Nie zapomniano także o entuzjastach rozgrywki wieloosobowej i otrzymują oni do dyspozycji pokaźny wachlarz dodatkowych map wraz z ulepszonym edytorem scenariuszy. Liczne innowacje zagościły również na serwerach, działających w ramach sieci Battle.net.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-24  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 4201 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Gry podobne do Warcraft III: The Frozen Throne

Klasyfikacja PEGI Warcraft III: The Frozen Throne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Warcraft III: The Frozen Throne

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • 8MB akcelerator graficzny
  • 550 MB HDD
Warcraft III: The Frozen Throne - recenzja gry
Warcraft III: The Frozen Throne - recenzja gry

Recenzja 11 lipca 2003, 11:06

Następnym, a podstawowym przecież wątkiem z „Reign of Chaos”, który nie zaznał ostatecznego spełnienia w pierwszej części jest los księcia Arthasa. Rycerz Śmierci zabija swojego ojca, króla Terenasa i dopomaga Pladze w przygotowaniu pola pod nadejście Płonącego Legionu, lecz dla jego własnego dalszego losu nic z tego nie wynika. On również, straciwszy ojca w nieszczęśliwym wypadku zaślepienia, niepewny własnej tożsamości nie tylko seksualnej ale i gatunkowej, pilnie poszukuje sensu życia. Przyjąwszy na swoje barki ciężar władania opustoszałym królestwem zaczyna pożądać dla siebie tytułowego i mocno baśniowego Tronu Mrozu i do niego zdąża. Władza to wprawdzie iluzoryczna, lecz potencjalnie wielka.