Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Warcraft III: The Frozen Throne (PC)
OkładkaWarcraft III: The Frozen Throne (PC)

Warcraft III: The Frozen Throne PC

Oficjalny dodatek do trzeciej części kultowej serii RTS w klimatach fantasy, rozwijanej od 1994 roku przez firmę Blizzard Entertainment. Akcja gry Warcraft III: The Frozen Throne osadzona została ponownie w krainie Azeroth, kilka miesięcy po bitwie na górze Hyjal.

To jest dodatek do gry Warcraft III: Reign of Chaos.

Strategiczne | fantasy | RTS

Warcraft III: The Frozen Throne Premiera PC

1lipca2003

pudełko PL

4lipca2003

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Warcraft III: The Frozen Throne

Warcraft II: Tides of Darkness

Battle Realms

Kingdom Under Fire

Frozen Throne to pierwszy oficjalny dodatek do trzeciej części słynnej strategicznej serii autorstwa firmy Blizzard Entertainment. Akcja omawianego dodatku ponownie osadzona została w fantastycznej krainie Azeroth, w kilka miesięcy po bitwie na górze Hyjal, w której pokonano Archimonde’a i Płonący Legion. Oś fabularną stanowią próby odnalezienia władcy Nieumarłych imieniem Ner’zhul, spoczywającego w lodowym grobowcu na kontynencie Northrend, a w owych poszukiwaniach główne role odgrywają m.in. Rycerz Śmierci Arthas i elficki renegat Illdian. Nową kampanię rozpoczynamy rasą Nocnych Elfów, następnie przeskakujemy na Ludzi, a kończymy rasą Nieumarłych. Dla Orków przygotowano oddzielną kampanię z własną, odrębną historią.

Developerzy wzbogacili każdą z dostępnych pierwotnie ras o nowego bohatera, posiadającego kilka unikalnych zdolności. Przykładowo Ludzie zyskali Krwawego Maga pochodzącego z rasy Krwawych Elfów (znanej poprzednio jako rasa Elfów Wysokich), który dysponuje potężnym obszarowym zaklęciem „Flame Strike”. Ponadto pojawia się szereg nigdzie nie pokazywanych dotąd jednostek, używających właściwych tylko sobie umiejętności i zaklęć magicznych, np. Ludzie zyskali jednostkę „Spell Breaker”. Do tego dochodzi jeszcze możliwość wynajmowania neutralnych herosów i budowania sklepów z przydatnymi akcesoriami bojowymi. Całość uzupełniają trzy bonusowe schematy krajobrazu (w tym: Sunken Ruins i Ice Crown), nowe przedmioty (Moonstone czy Tiny Great Hall) oraz nowe ulepszenia budynków i nowe budynki neutralne. Nie zapomniano także o entuzjastach rozgrywki wieloosobowej i otrzymują oni do dyspozycji pokaźny wachlarz dodatkowych map wraz z ulepszonym edytorem scenariuszy. Liczne innowacje zagościły również na serwerach, działających w ramach sieci Battle.net.

Ostatnia modyfikacja 17 marca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-24  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 4426 głosów czytelników.

Warcraft III: The Frozen Throne cena w dniu premiery: 79 PLN

Klasyfikacja PEGI Warcraft III: The Frozen Throne

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Warcraft III: The Frozen Throne Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • 8MB akcelerator graficzny
  • 550 MB HDD