Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2018, 15:39

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Warcraft 3 Classic i dodatek The Frozen Throne usunięte ze sklepu Blizzarda

Oryginalne wersje Warcrafta III oraz dodatku The Frozen Throne zniknęły z oferty cyfrowego sklepu Blizzarda. Chętni na zapoznanie się z ich zawartością muszą złożyć zamówienie przedpremierowe na grę Warcraft III: Reforged... na co nie mają zbyt wiele czasu.

Niemiła niespodzianka czeka na wszystkich, którzy po zapowiedzi gry Warcraft III: Reforged postanowili zaopatrzyć się w cyfrową wersję oryginalnego Warcrafta III (a także dodatku The Frozen Throne). Produkcja została bowiem usunięta z oferty sklepu Blizzarda – dostęp do niej otrzymają jedynie ci, którzy do 1 grudnia 2018 roku złożą zamówienie przedpremierowe na jej odświeżoną wersję. Niestety obecnie nie wiadomo, jak długo trzeba będzie czekać na te gratisowe kopie. Warto jednak zauważyć, że gracze, którzy wcześniej dodali owe pozycje do swoich bibliotek, mogą je pobrać bez żadnych problemów.

Warcraft III: Reforged nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, a oryginalna wersja tej kultowej produkcji została wycofana z oferty sklepu Blizzarda. Jak żyć, panie Arthasie? - Warcraft 3 Classic i dodatek The Frozen Throne usunięte ze sklepu Blizzarda - wiadomość - 2018-11-16
Warcraft III: Reforged nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, a oryginalna wersja tej kultowej produkcji została wycofana z oferty sklepu Blizzarda. Jak żyć, panie Arthasie?

Przypomnijmy, że na tle pierwowzoru wersja Reforged będzie się wyróżniać przede wszystkim za sprawą zupełnie nowej szaty graficznej. Choć pociągnęło to za sobą podniesienie wymagań sprzętowych, do zabawy nie będzie potrzebny komputer z najwyższej półki. Poza tym twórcy wprowadzą pewne zmiany w balansie rozgrywki, jednocześnie zachowując kompatybilność trybu multiplayer z oryginalną grą. Produkcja nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, aczkolwiek wiemy już, że otrzyma pełną polską wersję językową, a jej cena to około 130 złotych (29,99 euro).

Oprócz Warcrafta III: Reforged na tegorocznym BlizzConie swoją obecność zaznaczyły również inne tytuły tego dewelopera. Twórcy ogłosili, że World of Warcraft Classic ukaże się latem 2019 roku, zaprezentowali nowy dodatek do Hearthstone’a, ujawnili następnego dowódcę do trybu współpracy w grze StarCraft 2, a także pokazali światu Ashe – dwudziestą dziewiątą bohaterkę Overwatcha. Oczywiście nie należy zapominać o zapowiedzi mobilnego Diablo Immortal, która rozwścieczyła fanów serii.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Warcraft III: Reforged