Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2015, 11:13

autor: Arantasar

Blizzard odświeży Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta?

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Blizzard pojawiła się oferta pracy dla starszego inżyniera oprogramowania. Zgodnie ze szczegółami ogłoszenia, zadaniem przyszłego pracownika będzie dostosowanie klasycznych gier amerykańskiego wydawcy i dewelopera – Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta – do współczesnych komputerów.

Blizzard szykuje odświeżone wersje Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta? - Blizzard odświeży Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta? - wiadomość - 2015-11-05
Blizzard szykuje odświeżone wersje Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta?

W dziale ogłoszeń na oficjalnej stronie internetowej amerykańskiej firmy Blizzard pojawiła się oferta pracy. Dotyczy ona stanowiska starszego inżyniera oprogramowania. Zgodnie z opisem, zatrudniona osoba będzie pracowała w zespole, którego zadaniem ma być przeniesienie na współczesne komputery klasycznych gier amerykańskiego wydawcy i dewelopera – Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta. Jak możemy przeczytać w ogłoszeniu:

Wciągające historie. Pełen akcji tryb dla wielu graczy. Nieskończone możliwości grania na nowo. Oto wartości, dzięki którym StarCraft, Warcraft III oraz Diablo II były tytanami swoich czasów. Jednak stale zmieniające się systemy operacyjne, sprzęt oraz usługi online sprawiły, że coraz trudniej bawić się przy tych grach współcześnie czy trafić nimi w gusta nowej generacji graczy. Dlatego przywracamy im dawną świetność i potrzebujemy do tego trudnego zadania twoich inżynieryjnych talentów, pasji i zdolności.

Wśród obowiązków nowego pracownika firma Blizzard wymienia dostosowywanie rozgrywki i oprawy do współczesnych komputerów, czuwanie nad poszczególnymi funkcjami gier, tworzenie nowej zawartości czy też walkę z oszustwami w trybie dla wielu graczy. Nie wiadomo jak głębokie może być planowane odświeżenie. Ponieważ mówimy tu aż o trzech grach, lifting może zakończyć się na dostosowaniu produkcji do pracy w wyższych rozdzielczościach, możliwe jednak, że Blizzard pokusi się o bardziej gruntowne przebudowanie swoich sztandarowych produkcji. Więcej szczegółów powinniśmy spodziewać się podczas tegorocznej konferencji BlizzCon, która rozpocznie się już jutro w kalifornijskim Anaheim. Jeśli chodzi o pierwszą odsłonę StarCrafta, to osoby, które nie chcą czekać na odświeżoną wersję od Blizzarda, mogą przypomnieć sobie najwcześniejsze przygody Jima Raynora i spółki dzięki modowi Mass Recall, który odtwarza pierwszą część serii na silniku StarCrafta II.

Ogłoszenie wymienia jedynie Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta, nie mówiąc przy tym o WarCraft: Orcs and Humans i Warcraft 2: Tides of Darkness, o których odświeżeniu wspominano podczas konferencji BlizzCon w 2013 roku. Wydaje się zatem, że firma Blizzard zrezygnowała z tego pomysłu, a zamiast tego postanowiła przygotować nowe wersje późniejszych produkcji. Być może remake wcześniejszych gier zostanie rozważony w innym czasie lub uzależniony od sprzedaży odrestaurowanych odsłon Diablo II, Warcrafta III i StarCrafta.

Jeśli jesteście zainteresowani ofertą, to podstawowym wymaganiem jest doskonała znajomość języka C / C++ oraz minimum pięcioletnie doświadczenie w tworzeniu aplikacji. Kandydat musi również umieć usuwać błędy w kodzie napisanym przez inne osoby. Oczywiście zamiłowanie do gier komputerowych jest również wymagane.