Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka WarCraft: Orcs and Humans (PC)
OkładkaWarCraft: Orcs and Humans (PC)

WarCraft: Orcs and Humans PC

Osadzona w realiach fantasy strategia czasu rzeczywistego, będąca debiutanckim dziełem amerykańskiego studia Blizzard Entertainment (działającego wcześniej pod nazwą Silicon & Synapse).

Strategiczne | fantasy | RTS

WarCraft: Orcs and Humans Premiera PC

11marca1994

pudełko PL

11lutego1996

producent: Blizzard Entertainment wydawca: Blizzard Entertainment wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do WarCraft: Orcs and Humans

Dune II: Battle for Arrakis

Warcraft II: Tides of Darkness

StarCraft

WarCraft: Orcs & Humans to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, wyprodukowana przez Blizzard Entertainment w 1994 roku. Gracz stanie po jednej z dwóch stron konfliktu (Orków lub Ludzi) i w zależności od tego wyboru, spróbuje podbić lub obronić krainę Azeroth.

Pod wieloma względami WarCraft: Orcs & Humans przypomina Dune II: The Building of a Dynasty, chociaż w porównaniu z pierwowzorem wzbogacono go o kilka nowych funkcji. Jedną z nich jest możliwość zbierania jednostek w grupy i przesuwania ich razem po mapie (niestety, można tak zrobić jedynie z czterema wojownikami naraz). Kolejną nowością jest wprowadzenie drugiego surowca, jako elementu niezbędnego do produkcji nowych budynków i jednostek. W WarCraft: Orcs & Humans oprócz wydobywanego w kopalniach złota, konieczne jest również ścinanie drzew (i jednym, i drugim zajmują się wykwalifikowani robotnicy). Ostatnią poważną zmianą jest próba rozwinięcia klasycznych scenariuszy o przygodowy charakter. W Dune II: The Building of a Dynasty mieliśmy do czynienia z prostymi misjami, polegającymi na budowie bazy i niszczeniu struktur wroga. W WarCraft II: Orcs & Humans tworzenie osiedla nie jest dostępne we wszystkich scenariuszach. Czasem dostaniemy do dyspozycji ogromną ilość wojsk z zadaniem zrównania z ziemią miasta wroga, innym razem konieczne będzie zejście do lochów, gdzie stawimy czoła potężnym przeciwnikom, lub spróbujemy wyprowadzić stamtąd rannych bohaterów.

Gra oferuje łącznie dwanaście misji dla każdej ze stron, kreator pojedynczych scenariuszy oraz możliwość gry w sieci lokalnej lub po kabelku. Na duże uznanie zasługuje oprawa audiowizualna a zwłaszcza muzyka, która znakomicie wprowadza w klimat fantastycznych potyczek. Jedyną większą wadą WarCraft: Orcs & Humans jest mała różnorodność jednostek każdej ze stron. Dopiero uzyskanie dostępu do zaklęć w znaczący sposób wpływa na zmianę sposobu gry Ludźmi i Orkami.

Ostatnia modyfikacja 17 marca 2015

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 563 głosów czytelników.

WarCraft: Orcs and Humans cena w dniu premiery: 39 PLN

Wymagania wiekowe WarCraft: Orcs and Humans: Odpowiednia dla każdego wieku.

WarCraft: Orcs and Humans Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 60MHz
  • 16MB RAM