Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Atrox (PC)

Atrox PC

Typowa strategia czasu rzeczywistego wzorowana na takim znanym RTS-ie jak Starcraft. Akcja przenosi nas do odległej przyszłości, kiedy to trwa wojna (Atrox War) pomiędzy trzema odmiennymi nacjami: Intelion, Createse oraz Hominian.

Strategiczne | science fiction | RTS

PC Windows
Okładka Atrox (PC)

producent: Joymax

wydawca PL: MarkSoft

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24maja2002

29lipca2003

pudełko PL

Atrox to strategia czasu rzeczywistego wzorowana na takim znanym RTS-ie jak Starcraft. Akcja przenosi nas do odległej przyszłości, kiedy to trwa wojna (Atrox War) pomiędzy trzema odmiennymi nacjami: Intelion, Createse oraz Hominian. W roku 2334 potomek Alberta Einsteina inspirowany klasyczną powieścią „Dr. Jeykll and Mr. Hyde” odseparował dwie składowe części natury człowieka, zło oraz dobro. Dało to początek dwóm nowym rasom, z którymi teraz walczą niedobitki, niegdyś potężnej ludzkości (Hominian). Gracz może stać się dowódcą każdej strony konfliktu i doprowadzić ją do zwycięstwa. Każda nacja jest całkowicie odmienna, posiada kilkanaście różnych jednostek (Hominian - Engineer, Private, Commando, Heavy Tank, Aero Fighter, itd.; Intelion - Nailer, Mangler, Cerberos, Neodis, Copolymer, itd.; Createse - Ozzy, Leopard, Sneaker, Hornet, Behemoth, Roc, itd.) oraz inne drzewo technologiczne. Za przedstawienie toczących się zmagań odpowiada dobrej jakości izometryczna oprawa graficzna. Atrox pozwala na rozgrywkę jedno i wieloosobową (maksymalnie do ośmiu osób równocześnie) w kilku trybach, m.in.: Milli mode, Fusion Millimode, Survival oraz Fusion survival.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Wymagania wiekowe Atrox

12+

Wymagania sprzętowe Atrox

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Atrox - recenzja gry
Atrox - recenzja gry

Recenzja 6 sierpnia 2003, 14:08

Po odpaleniu gry wita nas intro, które już zdradza pierwsze źródła inspiracji twórców. Pomysł jego wyreżyserowania to istna kalka tego, co widzieliśmy w drugiej części „Obcego” (pozornie opuszczona baza), nie zabraknie również motywów ze „Starship Troopers” (masowe zastępy przeciwników atakujących grupy ratunkowe). Nie powiem, ja obejrzałem je raczej z przymusu i nigdy więcej do tego filmiku nie miałem ochoty wracać. Zresztą do pozostałych również (a i tak nie jest ich zbyt wiele). „Atrox” to strategia czasu rzeczywistego. Do wyboru mamy zabawę single- lub multiplayer. Najpierw postaram się napisać co nieco o singlu, albowiem to pewnie do niego większość graczy sięgnie w pierwszej kolejności. Do wyboru mamy kampanie dla każdej z trzech ras, bądź też „wolną” potyczkę. Poza wyborem mapy, ustalamy strony konfliktu, liczbę złóż czy pieniędzy, którymi dysponować będziemy na starcie. Ot, żadna rewelacja, tak samo zrealizowano to w „Starcrafcie” czy chociażby kolejnych częściach „Command&Conquer”.