Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 stycznia 2013, 11:13

autor: Adrian Werner

Twórca Moon i Kodu Nieśmiertelności wyreżyseruje adaptację Warcrafta

Wreszcie coś ruszyło się w kwestii kinowej adaptacji serii Warcraft. Wytwórnia Legendary Pictures jako reżysera projektu zatrudniła Duncana Jonesa, czyli twórcę znanego z filmów Moon oraz Kod Nieśmiertelności.

Duncan Jones z nagrodą Hugo, którą otrzymał za film Moon. - Twórca Moon i Kodu Nieśmiertelności wyreżyseruje adaptację Warcrafta - wiadomość - 2013-01-31
Duncan Jones z nagrodą Hugo, którą otrzymał za film Moon.

Warcraft to niezwykle potężna marka, która pomimo wielu prób wciąż nie może doczekać się kinowej adaptacji. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że produkcja filmu ma szansę wreszcie ruszyć z miejsca. Serwis Hollywood Reporter poinformował, że projekt wyreżyseruje Duncan Jones, czyli twórca, który ma koncie m.in. Kod Nieśmiertelności oraz przede wszystkim doskonale przyjęte Moon z 2009 roku.

  1. Legendary Pictures – strona oficjalna wytwórni

Produkcję sfinansuje wytwórnia Legendary Pictures. Za scenariusz odpowiada Charles Leavitt, znany z takich tytułów jak K-PAX czy Krwawy Diament. Cały projekt nadzorować będzie przedstawiciel studia Blizzard – Chris Metzen. Na razie niewiele wiadomo na temat filmu, poza tym, że jego budżet ma przekroczyć 100 milionów dolarów. Poprzednie filmy Duncana Jonesa powstały za znacznie mniejsze pieniądze. Moon kosztował raptem 1 mln, podczas gdy Kod Nieśmiertelności pochłonął 35 mln. Mamy jednak nadzieję, że reżyser poradzi sobie ze zwiększoną skalą swojej kolejnej produkcji.

Legendary Pictures próbuje przenieść Warcrafta na srebrny ekran od wielu lat. Firma wykupiła prawa do adaptacji w 2006 roku. Początkowo reżyserem filmu miał być Sam Raimi, znany głównie z serii Evil Dead i trylogii Spider-Man. Potem jednak projekt zaliczał kolejne opóźnienia, aż wreszcie w zeszłym roku Raimi ogłosił, że wycofuje się w przedsięwzięcia z powodu zaangażowania w inne produkcje.

Twórca Moon i Kodu Nieśmiertelności wyreżyseruje adaptację Warcrafta - ilustracja #2

Warcraft to jedna z najpotężniejszych marek rynku gier, głównie za sprawą niezwykłej popularności World of Warcraft. Powodzenie serii sprawiło, że na jej podstawie powstała również masa innych produktów. Wśród nich znalazł się figurkowy bitewniak, karcianka, stołowa gra fabularna oraz kilka planszówek.

Blizzard nie zapomniał również o fanach książek i do tej pory powstało kilkadziesiąt powieści osadzonych w tym uniwersum. Część z nich ukazała się w naszym kraju nakładem wydawnictwa ISA. Na rynek trafiło też sporo komiksów. Ich polskie adaptacje wypuszcza firma Egmont.